• Boleč poraz proti Domžalam

• Nogometaši Domžal so v 23. krogu državnega prvenstva z 2:1 premagali Maribor, ki se je tako po prvem spomladanskem porazu znašel v zelo neugodnem položaju, saj bo sedaj borba vijoličastih za osvojitev naslova državnega prvaka z Olimpijo še mnogo težja, saj prostora za še kakšen spodrslaj enostavno ni več.

MARIBOR - DOMŽALE 1:2 (0:1)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 23. krog, gledalcev 2000,  sodnik Andrej Žnidaršič. pomočnika sodnika Matej Žunič in Rafael Ajdovec (vsi Kranj), četrti sodnik Roman Glažar (Hajdina), dodatna sodnika za goloma Darjan Kovačič (Grosuplje) in Marko Podgoršek (Duplje), delegat Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju)

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević (85` Vršič), Pihler (55` Bajde), Hotić, Bohar (64` Mešanović), Zahović, Tavares          trener: Darko Milanič.

NK DOMŽALE: Mulalić, Širok, Klemenčič, Dobrovoljc, Melnjak, Husmani, Vetrih (70` Alvir), Ibričić, Kirm (61` Hodžić), Ibraimi (87` Nicholson), Bizjak    trener.Simon Rožman.

strelci: 0:1 Širok (10), 0:2 Bizjak (48), 1:2 Vršič (89)

Domžalčani so v tekmo krenili odločno in zasluženo povedli v 10.minuti. Andraž Kirm je podal do Matije Široka, ki se je v kazenskem prostoru Maribora dobesedno sprehajal in si nastavljal žogo, potem pa z desetih metrov sprožil pravo bombo pod prečko za svoj drugi gol v sezoni. Mariborčani se v otvoritvi tekme nikakor niso uspeli organizirati in so delovali kar nekako zmedeno.

V nadaljevanju so nato le bolj povezali svoje vrste in tudi sami večkrat zagrozili Mulaliću. V 25.minuti so imeli celo idealno priložnost za izenačenje, a je po lepi akciji Boharja in Mitje Vilerja, Luka Zahović grdo zgrešil povsem prazen gol, domači navijači pa so imeli razlog, da so se držali za glavo.

Tudi drugi polčas se je začel razburljivo, saj je Handanovič zadržal nevaren poskus Kirma, v 49.minuti pa so Domžale povedle že z 2:0. Po podaji Ibraimija je Bizjak dosegel svoj šesti zadetek v sezoni.

V nadaljevanju so Mariborčani nato prevzeli pobudo, si pripravili nekaj priložnosti, a Mulalića niso resneje ogrozili. V 78. minuti so energično  zahtevali prekršek  nad Mešanovićem, ki je padel ob posredovanju Gabra Dobrovoljca blizu kazenskega prostora, a danes slabi sodnik Andrej Žnidaršič ni dosodil ničesar, čeprav bi moral pokazati tudi rdeči karton.

V 89. minuti pa so vijoličasti le dosegli gol. Po kotu je z roba kazenskega prostora mojstrsko zadel Dare Vršič, ki je, proti pričakovanju, zelo pozno vstopil na zelenico.

V 90.minuti bi nato Bizjak lahko že predčasno dokončno zapečatil usodo aktualnih državnih prvakov, a se je, potem, ko seje povsem sam znašel pred Handanovićem, pri zaključnem strelu osmešil, saj je namesto mreže zadel skoraj kotno zastavico.

V sodniškem dodatku so bili Mariborčani zelo blizu izenačenja, saj je najprej, s strelom z glavo Mešanović zadel vratnico, Handanović, ki je ob kotu prišel v kazenski prostor Domžal, pa je žogo z glavo poslal preko prečke.

Domžale so kljub temu na koncu zasluženo osvojile vse tri točke, vijoličaste pa sedaj čaka zelo težka naloga, saj morajo do sobote nujno strniti vrste in premagati Krško.