• Celje z zmago sedaj v igri za naslov

• Maribor je proti Celju doživel še en boleč poraz in mora sedaj celo paziti, da ostane v igri za Ligo Evropa!
        Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 33. krog, brez gledalcev, sodnik Bojan Mertik (Odranci), pomočnika sodnika Jure Praprotnik (Ljubljana) in Simon Smej (Fokovci), četrti sodnik Roman Glažar (Hajdina), delegat Danilo Levačič (Velika Nedelja)
        NK Maribor - NK Celje 1:2 (0:2)
        NK MARIBOR: Handanović, Milec, Mitrović, Peričić, Viler (77` Klinar), Vrhovec (62` Dervišević), Cretu, Pihler (58` Tavares), Požeg Vancaš, Bajde (46` Kotnik, 58` Felipe Santos), Zahović                                   Trener: Sergej Jakirović

CELJE: Rozman, Kadušić, Zaletel, Čalušić (86` Travner), Marandici, Novak (85` Plantak), Štravs (65` Antanavičius), Pungaršek, Lotrič, Božić, Vizinger       Trener Dušan Kosić

Strelci: 0:1 Bajde (35, avtogol), 0:2 Vizinger (39), 1:2 Peričić (87)

Rumeni karton: Vrhovec (58), Viler (75), Novak (81), Cretu (83), Vizinger (90+2)
        Mariborčani so bili v uvodnih minutah nekoliko boljši nasprotnik.  Zelo motiviran je bil proti svojemu nekdanjemu klubu predvsem Rudi Požeg Vancaš, a je hotel v zaključkih akcij morda celo preveč individualno reševati situacije, bil pa je tudi nenatančen. Nato je igra postala enakovrednejša, Celjani so začeli dobro kombinirati, zelo visoko pa so pritiskali tudi na mariborske zvezne igralce. To se jim je obrestovalo, saj so deset minut pred  koncem prvega polčasa prišli do vodstva. Pri tem so imeli tudi precej sreče, saj je pri poskusu izbijanja žoge iz kazenskega prostora  Gregor Bajde, po predložku Lotriča, z glavo premagal lastnega vratarja Handanovića.
        Na 2:0 je že nekaj minut pozneje povišal Dario Vizinger, ki je iskoristil napako Požega-Vancaša, stekel v protinapad in iz približno 20 metrov poslal pravi projektil, ki ga Jasmin Handanović ni uspel ukrotiti.

Trener Jakirović je poskusil v nadaljevanju tekme nekaj spremeniti in je pred začetkom drugega polčasa v igro namesto Bajdeta poslal Andreja Kotnika, ki pa je moral že v 58. minuti zaradi poškodbe z igrišča, zato je trener Maribora  opravil nato še dvojno menjavo.  Kotnika je zamenjal Felipe Santos, namesto Aleksa Pihlerja pa je vstopil Marcos Tavares. Ti menjavi bi se lahko kaj hitro izkazali kot zadetek v polno, saj je prav Tavares s predložkom Santosa lepo zaposlil, ta pa je z glavo zapravi 100% priložnost.

Vijoličasti so nato še naprej napadali, da bi tako poskusili vsaj izenačiti, a gol za priključek so uspeli doseči nekoliko prepozno. V 88. minuti je po predložku Derviševića iz kota  z glavo zadel Špiro Peričić.

Celjani so po prejetem golu vse do izteka sodnikovega podaljška uspešno branili svojo mrežo ter se po 94-tih minutah zasluženo veselili novih treh točk, zato so sedaj, ko je Olimpija nepričakovano izgubila proti Aluminiju, celo v vlogi tihega favorita za osvojitev naslova državnega prvaka.

Gorazd Elvič                                                                  foto:G.Elvič
        12.07.2020 ob 23:58h