• Derbi poln emocij in sodniških napak

• Nogometaši Maribora so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 1:2 (1:0).

NK MARIBOR : NK OLIMPIJA 1:2(1:0)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 14. krog, gledalcev 12.000, sodnik Matej Jug (Tolmin), pomočnika sodnika Matej Žunič (Kranj) in Robert Vukan (Gornja Radgona), četrti sodnik Andrej Žnidaršič (Kranj),dodatna sodnika za goloma Roberto Ponis (Koper) in Dragoslav Perić (Kranj), delegat Vlado Močnik (Rogatec)

NK MARIBOR: Handanović, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević (od 72. Pihler), Vrhovec (od 83. Vršič), Hotić, Tavares, Mešanović (od 65. Mlakar), Zahović Trener: Darko Milanič.

OLIMPIJA: Ivačič, Bagnack, Maksimenko, Zarifović, Štiglec, Putinčanin, Tomić, Savić, Kronaveter (od 33. Boateng, od 79. Lupeta), Suljić, Vombergar (od 92 Ilić). Klop: Vidmar, Jurčević, Boakye, Valenčič, Lupeta, Boateng, Ilić. Trener: Zoran Barišić.

Strelci: 1:0 Hotić (40), 1:1 Vombergar (52), 1:2 Tomić (63)

Rumeni karton: Bagnack (18), Klinar (30), Mešanović (33), Ivković (43), Zahović (82), Putinčanin (90), Lupeta (90+4)

Rdeči karton: Hotić (82)

Vijoličasti so prvi polčas povsem zasluženo odločili v svojo korist, saj so imeli večji del igro pod svojim nadzorom, pa tudi več strelov oziroma priložnosti.

Že v prvi minuti je Marko Šuler le za nekaj centimetrov zgrešil pri strelu z glavo, v 17.minuti je bil z leve strani premalo natančen Mitja Viler, v 36. pa je z vrha kazenskega prostora mimo vrat meril še Marcos Tavares. V 11. minuti je v kazenskem prostoru padel Luka Zahović, Jug je le odmahnil z roko, pri tem pa je bil deležen ostrih žvižgov s tribun.

V 40. minuti pa je Maribor zasluženo povedel, potem, ko je Dino Hotić v gostujočo mrežo prefinjeno zabil odbito žogo branilca Olimpije Štigleca. Za Hotića, ki je zadel tudi že na prvi letošnji medsebojni tekmi v Ljubljani, je bil to že osmi gol v sezoni. S tem zadetkom je trenutno tudi najboljši strelec prvenstva, to prestižno lovoriko pa si deli s Požegom Vancašem, ki je v tem krogu proti Triglavu, v dresu Celja, prav tako že osmič zatresel mrežo.

Olimpija je v prvem delu bila nekoliko nevarnejša šele v 29. minuti, a je Rok Kronaveter zadel le vratnico. Takoj zatem je moral Mariborčan v vrstah Zmajev zaradi poškodbe zapustiti igro. Nekoliko pozneje so tudi Ljubljančani zahtevali najstrožjo kazen po štartuu Denisa Klinarja, a je tudi v tem primeru Matej Jug dosodil le prosti strel izven kazenskega prostora, čeprav je Suljić morda padel že prej.

V prvem polčasu se je zgodil tudi gnusen incident, ki upamo, da bo najstrožje kaznovan in ki nima nobene zveze z nogometom in načeli spoštovanja nasprotnika, saj so navijači Olimpije Green Dragons proti tribuni z mariborskimi navijači vrgli baklo, ki je zadela otroka.

Drugi polčas so Ljubljančani začeli kot prerojeni, kar jim je prineslo izenačenje v 52. minuti. Stefan Savić je podal z leve strani, pred golom pa se je najbolje znašel Andres Vombergar in v drugem poskusu, tudi z malce  sreče, iz bližine dosegel svoj šesti zadetek v sezoni.

Enajst minut pozneje pa je po dolgem pritisku Olimpija povedla. Strelec je bil z euro projektilom iz 20-tih metrov Tomislav Tomić. To je bil celo njegov prvi  gol v slovenski ligi.

Po nekaj mirnejših minutah, je nato v 78.minuti nevarno znova zagrozil Maribor, a Jan Mlakar, ki se je popolnoma sam znašel pred  Aljažem Ivačičem, slednjega ni uspel premagati in idealna priložnost je splavala po vodi.

V 79. minuti pa je prišlo do najbolj sporne situacije na tekmi, ki bo še dolgo odmevala. Po prekršku nad Zahovićem so vsi pričakovali, da bo Jug pokazal na belo točko, a to se ni zgodilo in tribune ter nogometaši Maribora so eksplodirali. Hotić je šel pri protestiranju celo nekoliko predaleč, saj je Juga odrinil, slednji pa mu je pokazal rdeči karton. Še dobro, da ni prišlo do incidenta večjih razmer, saj je na igrišče vdrl tudi jezni navijač.

Po daljši prekinitvi je v 85.minuti še Olimpija imela lepo priložnost, saj je z roba kazenskega prostora odlično sprožil Savić, z izjemno parado v slogu slovitega Jašina, pa se je izkazal Jasmin Handanović. Do konca tekme so igralci Olimpije nato s počasno igro zavlačevali ter prišli do zmage, ki jih je, še vedno vodilnemu Mariboru, približala na vsega dve točki.

Gorazd Elvič                                                        foto:G.Elvič

27.10.2018 ob 22:47h