• Do zmage praktično v zadnji sekundi

• NK MARIBOR - NK KRŠKO 3:2 (1:0)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 6. krog, gledalcev 2400,  sodnik Nejc Kajtazović (Kranj)

NK MARIBOR: Obradović, Palčič, Šme, Billong, Kolmanič, Bajde, Pihler, Ogrinec (72` Kabha), Kramarič, Zahović (13` Sunny Omoregie, 72` Bohar), Mešanović   trener: Darko Milanič

NK KRŠKO: Zalokar, Jakolić, Krajcer, Ejup, Šturm, Kovačič, Diyoke (90` Jovanović), Jurina, Mujan, Mandić (90+1` Dušak),Škrbić  trener Stipe Balajić

Strelci: 1:0 Bajde (17), 1:1 Kovačič (63), 2:1 Bohar (74), 2:2 Škrbić (81), 3:2 Pihler (90+6)

Mariborski nogometaši so v šestem krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Krško s 3:2, a žal ostali brez Luke Zahovića, ki bo zaradi zloma ključnice počival dlje časa.

Mariborski trener Darko Milanič je pred povratnim dvobojem zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v torek proti Hapoelu, zato, da bi odpočil ključne igralce, poslal proti Krčanom na igrišče 11 igralcev, ki na prvi tekmi proti Izraelcem sploh niso igrali, ali pa so na igrišču prebili le nekaj minut.

Praktično druga ekipa Maribora, pa je po nekoliko zadržanem začetku, nadaljevala z zelo dobro in nanizala kar nekaj obetavnih napadov. A že v 13. minuti je moral z igrišča Luka Zahović, ki je po dvoboju z Leom Ejupom nesrečno padel na rame in kasnejši pregled je pokazal hudo poškodbo ključnice. To je za ekipo Maribora hud udarec pred nadaljevanjem naporne sezone na treh frontah, saj bo odlični, mladi napadalec odsoten predvidoma vsaj šest tednov.

Vijoličasti so nato nadaljevali s kombinatorno, napadalno igro in plod tega je bilo vodstvo v 17.minuti. Po dvojni podaji Jasmina Mešanovića in Gregorja Bajdeta se je slednji znašel sam pred Zalokarjem, ga iznajdljivo preigral in dosegel svoj prvi gol v sezoni.

Mariborčani so z napadi nadaljevali do konca prvega polčasa in tudi v začetku drugega zapravili še številne priložnosti, večkrat pa se je izkazal z izvrstnimi posredovanji tudi gostujoči vratar Zalokar. To se jim je maščevalo v 63. minuti, ko je po napaki drugega vratarja Maribora Matka Obradovića, s kakih 20 metrov zadel David Kovačič.  Žogo je sicer Obradović najprej skoraj ukrotil, vendar se je nato odbila od njegove roke in končala v mreži. V drugem polčasu je ves čas tudi močno deževalo, kar je vratarjema, vse prej, kot olajšalo delo.

Milanič je kmalu po izenačenju v igro poslal Damjana Boharja in Kabho in pri tem imel srečno roko, saj je Bohar že po dobri minuti po vstopu v igro, po akciji Mešanovića, zadel za ponovno vodstvo.  Zalokarja je z razantnim strelom po tleh premagal z roba kazenskega prostora. Ljudski vrt je tako v 74.minuti ponovno eksplodiral.

Veselje pa ni trajalo prav dolgo, saj je v 81.minuti, trenutno prvi strelec slovenskega prvenstva Miljan Škrbić, pokazal zakaj je letos že sedemkrat zadel.  Po domiselni akciji Krčanov, v kateri so lepo kombinirali, je žoga prišla do učinkovitega Srba, ki je z natančnim strelom v desni kot še drugič matiral Obradovića.  Škrbić bi v 87.minuti skoraj zadel še enkrat, a je  Obradović njegov strel ubranil.

Varovanci Stipeta Balajića, ki mu je Ljudski vrt, kot nekdanji legendi Maribora, namenil ovacije, Viole pa tudi transparent zahvale, so bili po rednem delu tekme že zelo blizu tega, da bi osvojili za njih ogromno točko, a v šesti minuti sodniškega dodatka so vijoličasti izvedli kot, Aleks Pihler pa je iz bližine zadel za zasluženo zmago in veselje mariborskih navijačev.

Mariborčane v 7. krogu čaka večni derbi v Ljubljani, Krško pa bo gostilo Domžale.

Gorazd Elvič                                                                foto:G.Elvič

19.08.2017 ob 23:56h