• Dobra tekma za delitev točk

• NK MARIBOR - DOMŽALE 0:0

Maribor, stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 5. krog.  gledalcev 4200, sodnik Dragoslav Perić (Kranj)

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Viler, Hotić (86` Ahmedi), Vrhovec, Pihler, Bohar (65` Kramarič), Tavares, Zahović (68` Mešanović)       trener:Darko Milanič

NK DOMŽALE: Milić, Rom, Klemenčič, Blažič, Balkovec, Husmani, Vetrih (80` Hebaj), Repas, Žužek, Ibričić (71` Hodžić), Bizjak (65` Firer)                     trener:Simon Rožman

Nogometaši Maribora in Domžal so v Ljudskem vrtu odigrali derbi petega kroga Prve lige Telekom Slovenije, ki se je končal brez zmagovalca (0:0).

Čeprav sta mreži v Ljudskem vrtu ostali nedotaknjeni, so bili gledalci lahko zadovoljni, saj so bili priča zelo dinamični igri moštev, ki sta letos zelo konkurenčni tudi na evropski sceni. Priložnosti na obeh straneh ni manjkalo in vratarja sta imela ves čas obilo dela, ki ga je predvsem Handanović opravil še enkrat več z odliko, veliko pa ni zaostajal niti Milić na drugi strani. Škoda le, da sodniška trojka, na čelu s Perićem, ni bila kos svoji nalogi. Možje v črnem so storili kar nekaj kapitalnih napak in tako skoraj pokvarili odlično predstavo obeh moštev.

Tekma bi lahko dobila povsem drug potek že po 8.minuti, ko bi sodnik Perić, če je že dosodil prekršek, moral Rajčeviću pokazati tudi rdeči karton, saj je bil igralec Maribora zadnji mož v obrambi, a tega ni storil, je pa seveda tudi vprašljivo, ali je oviranje mariborskega branilca sploh bilo potrebno oceniti s prekrškom.

Prvo priložnost za zadetek so imeli gostje nato v 12.minuti, potem, ko so se napadi že od samega začetka vrstili na obeh straneh. Amedej Vetrih se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, žoga je letela pod prečko, a jo je Jasmin Handanović s panterskim skokom preusmeril v kot. Dve minuti pozneje so prvo priložnost imeli vijoličasti. Marcos Tavares je lepo našel Damjana Boharja, njegov strel pa je Dejan Milić uspešno zadržal. V 19. minuti se je Bohar ponovno znašel sam pred Milićem, a ni najbolje zadel žoge.

V 20. minuti so gostje, potem, ko je  Senijad Ibričić preigral Marka Šulerja in ob trku z njim padel, zahtevali enajstmetrovko, a je glavni sodnik Dragoslav Perić le odmahnil z roko in pokazal naj se igra nadaljuje.

V 25. minuti je bil v glavni vlogi ponovno Handanović, saj je Vetrih še enkrat več odlično sprožil z roba kazenskega prostora, izvrstni mariborski vratar pa je žogo, ki je potovala v levi spodnji kot, odbil s konicami prstov leve roke. Do polčasa se je igra nato nekoliko umirila in tekmeca sta se osredotočila bolj za igro na sredini igrišča.

V drugem polčasu je v uvodnih minutah spet bilo več visokega tempa, je pa bilo tudi več napak na obeh straneh. V 49. minuti si je tako mariborska obramba privoščila nepotrebno napako, a je Handanović ponovno rešil situacijo po strelu najnevarnejšega Domžalčana Lovra BIzjaka s kakih15 metrov. Dve minuti pozneje je mariborski vratar obranil strel tudi Juretu Balkovcu z leve strani.

V tem delu igre so bili Domžalčani v napadu celo nevarnejši, pa tudi v obrambi so mariborskim napadalcem puščali le malo prostora. Trener Milanič je zato z menjavami moral ukrepati in je v igro poslal napadalno usmerjenega Kramariča in napadalca Mešanovića, igro pa sta zapustila Zahović in Bohar. predvsem mladi Kramarič je ponujeno priložnost za igro ponovno dobro iskoristil in bil večkrat nevaren za gol Domžal.

Do konca tekme se je v napadalnih akcijah dvakrat izkazal tudi Mitja Viler. Najprej v 73.minuti s strelom z 20-tih metrov, ko je zadel desno vratnico, dobro pa je sprožil še v sodnikovem dodatku, a je Milić  njegov strel ukrotil.

Na koncu je ostalo tako pri pravični delitvi točk, s prikazanim pa sta bila zadovoljna tudi oba trenerja, ki sta na tiskivni konferenci po tekmi povdarila, da je bila to dobrodošla, prava t.i  `evropska` preizkušnja.