• Handanoviću rekord, Mariboru zmaga

• V Ljudskem vrtu je Maribor za nadaljevanje boja za naslov prvaka premagal velenjski Rudar s 3:0, legendarni vratar vijoličastih Jasmin Handanović pa je na tej tekmi postal najstarejši igralec, ki je zaigral v 1. SNL. Dosedanji junak je bil Amel Mujčinović, ki je zaigral za Celje, ko je bil star 41 let, 9 mesecev in 29 dni, popularni Handa pa je dvignil rekord na 42 let, 4 mesece in 24 dni.

NK MARIBOR - NK RUDAR 3:0 (1:0)

Stadion Ljudski vrt, brez gledalcev, Prva Liga Telekom Slovenije, 29. krog, sodnik Asmir Sagrković (Vrhnika),  pomočnika sodnika Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec) in Tomislav Pospeh (Ljubljana), četrti sodnik Bojan Mertik (Odranci), delegat Danilo Kacijan (Cankova)

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Peričić, Mitrović (32` Koblar), Kolmanič, Dervišević, Cretu (66` Vrhovec), Pihler (66` Kotnik), Požeg Vancaš (46` Felipe Santos), Bajde, Tavares (66` Zahović)      trener Sergej Jakirović

RUDAR VELENJE: Radan, Pušaver, Pavlović, Vošnjak, Krefl, Trifković, Črnčič (78` Jovan), Jovanović (63` Kitek), Lelić, Kuzmanović (46` Koprivnik), Radić (78` Panadić)                     trener Dominik Beršnjak

Strelci: 1:0 Bajde (14), 2:0 Tavares (51), 3:0 Felipe Santos (76)

Prvi polčas je minil v dokaj izenačeni igri, lahko bi rekli, da so bili velenjčani celo za nijanso nevarnejši, a je potrebno povdariti, da je trener Jakirović močno zarotiral ekipo, saj je v prvi postavi, glede na tekmo proti Triglavu zaigralo kar sedem novih igralcev.

V 5. minuti je po strelu Roberta Pušaverja s strani moral prvič konkretneje posredovati Handanović, za vijoličaste pa je imel veliko priložnost v 12,minuti Gregor Bajde, toda njegov strel z glavo z okoli osmih metrov ni bil natančen.

Že dve minuti pozneje pa je Bajde Mariborčane popeljal v vodstvo. potem ko ga je Marcos Tavares  po podaji z desne strani zadel v glavo, Gregor pa je potem žogo borbeno in s kančkom sreče potisnil v gol.

A Rudar po zadetku ni razpadel, še več, lepo priložnost je imel v 21. minuti Sanjin Lelić, toda po njegovem strelu z desne strani je žoga zletela tik ob mariborski vratnici, že minuto zatem pa je po izgubljeni žogi Maribora do priložnosti prišel še Mičo Kuzmanović, toda Handanović je pokazal svoje kvalitete.  Tudi v 32. minuti je bil po kotu Rudar nevaren, a sta situacijo kar skupaj reševala Handanović in Cretu.

Najbližje izenačenju pa je bil Rudar v 36. minuti, ko se je Lelić  znašel sam pred Handanovićem a se je nekoliko ustrašil izleta mariborskega vratarja in je namesto, da bi ga preigral, takoj streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa je zadela levo vratnico.

Da so Mariborčani lahko zaigrali bolj sproščeno, je v začetku drugega polčasa v 51.minuti poskrbel zimzeleni kapetan Marcos Tavares, saj je po njegovem strelu s kakih 25m, Jovan Pavlović žogi tako spremenil smer, da je končala v mreži za (pre)težko dosegljivih 2:0.

Maribor je nato prevzel pobudo in tudi s pomočjo menjav zagospodaril na igrišču. Luka Zahović, Kotnik, Bajde in Santos so si ustvarili kar nekaj priložnosti, a je Luka sicer v 70.minuti iz bližine še za malenkost zgrešil gol, bolj natančen pa je bil nato v 77 minuti ponovno zelo razpoloženi Felipe Santos, ki je izkoristil neodločno obrambo gostov in po preigravanju na robu kazenskega prostora meril natančno za končnih 3:0.

Andrej Kotnik bi v 87.minuti po močnem strelu rezultat skoraj še povišal, a je Radan žogo odbil v kot in ostalo je pri 3:0.

Če rezimiramo potek tekme, ta rezultat ni čisto realen odraz dogajanja na igrišču, saj daje vtis, kot, da bi Maribor gladko opravil s knapi, a so se le ti srčno borili in bili dokaj konkurenčen nasprotnik ter so s tem dokazali, da bodo s takim odnosom v vseh tekmah do konca prvenstva, v katerih bodo, kot je dejal po tekmi njihov trener Beršnjak, iskali tudi zmage, poskrbeli za njegovo regularnost.

Že v naslednjem krogu čaka vijoličaste večni derbi z ljubljansko Olimpijo, tekma pa bo v nedeljo 28. junija ob 20h30 v Stožicah.

Gorazd Elvič                                                               foto.G.Elvič

22.06.2020 ob 00:52h