• Iz izgubljenega položaja do zmage

•

TRIGLAV - NK MARIBOR 2:3 (0:0)

Športni center Kranj, Prva Liga Telekom Slovenije, 2. krog, gledalcev 1500, sodnik Damir Skomina (Koper)

TRIGLAV: Džafić, Arh Česen, Zec, Gvardjančič, Bojić (69` Kuhar), Gajič (68` Udovič), Ovsenek (46` Bukara), Krcić, Robnik, Poplatnik, Majcen                 trener: Anton Žlogar

NK MARIBOR: Handanović, Hodžić, Billong, Šuler, Viler, Vrhovec, Kabha (19` Pihler), Hotić (64` Bohar), Tavares, Kramarič (63` Zahović), Mešanović         TRENER: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Majcen (55), 2:0 Poplatnik (60), 2:1 Mešanović (70), 2:2 Bohar (86), 2:3 Tavares (88)

Nogometaši Maribora so v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije na gostovanju pri kranjskem Triglavu, po zaostanku z 0:2, v razburljivi končnici, potem, ko so novincem v ligi povsem pošle moči, nekako le prišli do željene zmage. Zmagoviti gol za 2:3 je dosegel, še enkrat več, `mariborski nogometni bog` Tavares.

Gol odločitve je padel dve minuti pred koncem rednega dela tekme, ko je Vrhovec, po velikem pritisku vijoličastih, poslal globinsko podajo v domači kazenski prostor, žoga se je odbila od Mešanovića do Tavaresa, slednji pa jo je z bombo po tleh poslal pod vratarjem Džafićem v kranjsko mrežo.

Triglav je v začetku drugega polčasa, po fanatično borbeni igri domačinov, v kateri je prednjačil Majcen, z goli slednjega in Poplatnika  povedel z 2:0, po neverjetnih napakah v mariborski obrambi.

Mariborčani so nato uvideli, da je vrag šali izbil dno in po vstopu Zahovića in Boharja, so varovanci trenerja Milaniča vajeti igre prevzeli povsem v svoje roke in rezultat po golih Mešanovića in tokrat zelo agilnega Boharja, do 86-te minute uspeli izenačiti. Triglavani so nato, čeprav povsem izmučeni, poskušali osvojiti vsaj točko, a na njihovo žalost niso zdržali pritiska Maribora. Del krivde za to nosi tudi njihov novi, še neizkušeni trener Žlogar, ki je kar nekoliko prehitro uporabil vse menjave, saj sta zadnjih 15 minut Poplatnik in Bukara zaradi krčev in poškodb lahko v igri le statirala.

Vijoličasti so si s to zmago na koncu le priigrali pomembne nove tri točke in sedaj lahko mnogo mirneje pričakajo v sredo v svojem Ljudskem vrtu  naslednjega evropskega tekmeca islandski Hafnjarfjordur.