• Končan še en uspešen teniški turnir v Mariboru

• V organizaciji ŽTK Maribor se je končal še en mednarodno odmeven teniški dogodek, mladinski ITF turnir Maribor Open 2017.

Po današnjih zelo razburljivih finalnih dvobojih,  sta z igro na visokem nivoju, zmagovalca postala Čehinja Krystina Lavickova in Nizozemec Deney Wasserman.

V izredno kakovostni mednarodni zasedbi igralk in igralcev iz 20 držav je bila od naših najuspešnejša 15 letna Pia Lovrič, igralka TK Domžale, ki je z uvrstitvijo v finale dosegla uspeh kariere. Pri fantih sta se Matic Dimic in Filip Jeff Planinšek uvrstila v četrtfinale, medtem ko so se Miha Peruš , Matic Podlipnik, Tin Krstulovič in Miha Velički uvrstili v polfinale dvojic.

Organizatorji so se tudi tokrat zelo izkazali in dokazali, da Maribor v teniškem parku Tabor razpolaga z odlično infrastrukturo, tudi za organizacijo teniških turnirjev v dvorani(verjetno celo najboljšo v Sloveniji), zakar je dokaz nenazadnje tudi to, da jim je teniška zveza Slovenije zaupala tudi naslednji dvoboj naše moške A reprezentance v Davisovem pokalu proti Poljski 3. in 4.februarja 2018.

Gorazd Elvič                                                    foto:G.Elvič in D.Mlakar

24.11.2017 ob 17:17h