• Končno do treh točk

• Potem ko so v 22. krogu s 3:0 premagali zadnjeuvrščeni Ankaran Hrvatine, so nogometaši Maribora prvič v spomladanskem delu prvenstva vknjižili tri točke.

ANKARAN - NK MARIBOR 0:3 (0:0)

Športni center Dravograd, Prva Liga Telekom Slovenije, 22. krog, sodnik Mitja Žganec (Ljubljana), pomočnika sodnika Matej Žunič (Kranj) in Goran Mikača (Višnja Gora), četrti sodnik Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah), delegat Jožef Rajh (Celje)

ANKARAN HRVATINI: Bužan, Badžim, Mate, Pahor, Humar (64` Gerc), Romero (70` Soldo), Suljić, Burkić, Vodeb (57` Bordon), Gliha, Silva Correa dos Santos.  trener: Vlado Badžim

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Rajčević, Viler, Cretu, Pihler, Hotić (70` Bohar), Vršič (71` Bajde), Mešanović, Zahović (81` Tavares)             trener: Darko Milanič

strelci: 0:1 Vršič (58), 0:2 Zahović (63), 0:3 Mešanović (74)

Vijoličasti, ki so na prvih dveh tekmah v letošnjem letu dvakrat le remizirali, so bili pod velikim pritiskom nujne zmage, zato so odločno krenili v napad od prve minute, a so se tudi v Dravogradu dolgo časa mučili z žilavimi Ankarančani. Ko je Luka Zahović za nameček v zaključku prvega polčasa zapravil še enajstmetrovko, so se navijači aktualnih prvakov že začeli spraševati, ali je na pomolu še naslednja blamaža. No do nje ni prišlo, saj so varovanci Darka Milaniča v drugem polčasu le uspeli prebroditi strelsko krizo in priti do prve zmage v letu 2018.

Na začetku drugega polčasa je najprej v 58.minuti z vrha kazenskega prostorav zadel Dare Vršič. Vratar Bužan, sicer najboljši mož Ankarana, je bil pri njegovem natančnem strelu nemočen, ob tem, da je bil še nekoliko pokrit

Tekma je bila nato praktično odločena v 63.minuti. Po podaji iz kota, je žoga prišla do Zahovića, ta pa jo je z diagonalnim strelom po tleh poslal v mrežo. Zadnji gol na tekmi je padel v 74. minuti. Po podaji Damjana Boharja je Jasmin Mešanović, z odmerjenim strelom s približno 20 metrov,  zadel levi zgornji kot ankaranskih vrat.