• Koper boljši na Bonifiki

• Koper Mariborčanom pokazal kdo je gospodar Bonifike

FC KOPER - NK MARIBOR 2:0 (2:0)

Stadion Bonifika Prva liga Telemach, 6. krog. Sodnik: Dejan Balažič. Pomočnika: Andraž Kovačič in Aleksandar Kasapović (vsi Ljubljana). Četrti sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). VAR: Rade Obrenović (Ljubljana). AVAR: David Šmajc (Kranj). Delegat: Vinko Pokovec (Ljubljana).

LUKA KOPER: Adam, Palčič, Rajčević, Žužek, Bručić, Jelić Balta (70. Grudina), Bešir (60. Oštrek), Guberac (46. Vešner Tičič), Barišič, Parris (81. Krajinović), Colley (70. Mulahusejnović) Trener: Zoran Zeljković

NK MARIBOR: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek (57. Koderman), Makoumbou, Alvir, Repas (57 Pihler, 72 Maher), Žugelj, Šturm (57 Požeg Vancaš), Sirk (67 Vipotnik)
        Trener: Simon Rožman

Strelca: 1:0 Bručić (1.), 2:0 Mitrović (44. avtogol)

Rumeni karton: Mitrović (14), Guberac (15), Colley (39), Makoumbou (42), Alvir (54), Jelić Balta (69)

Nogometaši Kopra so v 6. krogu Prve lige Telemach na derbiju vodilnih moštev prvenstva pred 2000 gledalci na Bonifiki z 2:0 premagali Maribor. Koprčani so bili izrazito boljši predvsem v prvem polčasu, ko so dosegli tudi oba gola, zato so tudi zasluženo slavili in posledično zasedli prvo mesto na lestvici.

Strelca za "kanarčke" sta bila Bručić v 1.minuti in Mitrović z avtogolom v 44.minuti.