• Le remi proti Kopru

• NK Maribor tudi na današnji drugi pripravljalni tekmi ni blestel in je le remiziral s Koprom. ki je osvojil prvo mesto v predčasno končanem drugoligaškem tekmovanju, in bo v novi sezoni spet nastopali med elito.

MARIBOR - KOPER 2:2 (1:1)

NK MARIBOR - 1. polčas: Handanović, Klinar, Mitrović, Rajčević, Viler, l Dervišević, Cretu, Kronaveter, Požeg Vancaš, Mešanović, Zahović.

2. polčas: Pirić, Mutavčić (76` Milec), Peričić, Koblar, Kolmanič, Vrhovec, Pihler, Maher, Kotnik, Bajde, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

FC KOPER: Vargić, Badžim, Žužek, Cerovec, Pejić, Jozinović, Dodlek, Mišić, Čirjak, Vršič, Djermanović. Igrali so še: Bužan, Martinaga, Požrl, Jelić-Balta, Meštrić, Bešir, Baša, Hadžić, Vekić, Šolaja. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 0:1 Čirjak (9), 1:1 Kronaveter (35), 2:1 Bajde (47), 2:2 Mišić (52)

Primorci so bili izjemno čvrst in motiviran nasprotnik, ki je dodobra namučil, na trenutke pa celo nadigral Maribor, ki še nekoliko išče novo podobo v igri, ki jo v sistemu 4-3-3 zagovarja trener Jakirović.

Dvoboj se je sicer končal z rezultatom 2:2, gostje pa so povedli že v deveti minuti, ko je po podaji Dareta Vršiča, Jasmina Handanovića premagal najboljši strelec druge lige Lovre Čirjak. V 35. minuti je z natančnim udarcem z roba kazenskega prostora, po lepi kombinaciji in podaji Mešanovića, izenačil Rok Kronavater.

Že kmalu na začetku drugega polčasa je za vodstvo vijoličastih poskrbel Gregor Bajde, ki je požrtvovalno prišel do strela s kakih petih metrov.

Že pet minut pozneje pa je sledila akcija, iz katere je Koper izenačil za končnih 2:2. Z desne strani je Darko Mišič poslal predložek v kazenski prostor, žoga pa je oplazila Kolmaniča in preletela, ne najbolje postavljenega Kenana Pirića ter na presenečenje vseh končala v mreži.

Gorazd Elvič                                                         foto:G.Elvič