• Maribor do tretje zaporedne zmage

• V sobotnem dvoboju 3. kroga Prve lige Telekom so nogometaši Maribora v Ljudskem vrtu s težavo premagali Rudar iz Velenja. Za zmago z 1:0 je zadel Blaž Vrhovec, po podaji Marcosa Tavaresa. S tem so državni prvaki nadaljevali  niz zmag v novi sezoni in so že pri devetih točkah.

NK MARIBOR - RUDAR 1:0 (1:0)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 3. krog, gledalcev 2200, sodnik Rade Obrenović(Ljubljana)

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Billong, Šuler, Viler, Hotić (62` Bajde), Vrhovec, Pihler, Bohar (71` Ahmedi), Tavares (79` Mešanović), Zahović        trener:Darko Milanič

RUDAR VELENJE: Radan, Pušaver, Bolha, Vuklišević, Kašnik (46` Antonov), Bijol, Pišek, Novak (59` Vizinger), Črnčič, Tučić (69` Junuzovič), Mary          trener:Marijan Pušnik

strelec:1:0 Vrhovec (11)

Rudar se je Mariboru ves čas tekme dobro upiral in kdo ve, kako bi se  tekma končala, če Vrhovec v 11.minuti, z natančnim strelom v desni spodnji kot, ne bi zadel. Takrat je z desne strani Matej Palčič poslal predložek, kapetan Maribora Tavares pa je lepo nastavil žogo Blažu Vrhovcu, ki je s kakih petnajstih metrov premagal Radana. To je bil sploh prvi gol Vrhovca v vijoličastem dresu.

Mariborčani so proti `knapom` pobudo imeli le na začetku dvoboja, po golu pa so bili gostje povsem enakovreden, na trenutke celo boljši tekmec, a resnejših priložnosti,si predvsem v prvem polčasu, pred vrati Handanoviča niso ustvarili.

Prvi nevarnejši strel so sprožili šele v 44. minuti, ko je John Mary meril z roba kazenskega prostora, a je tudi tokrat zelo sigurni Jasmin Handanović žogo brez težav ujel.

Uvod drugega polčasa je nato pripadel Rudarju in v 54. minuti je bil Handanović na precej resni preizkušnji, ko je streljal Anže Pišek, mariborski vratar pa je le s težavo žogo preusmeril v kot.

V 74. minuti je nato Mary, z najbolj enostavnim nogometnim udarcem s konico nogometnega čevlja, pokazal kakšen lovec ne zadetke je, saj zna iskoristiti še tako majhen prostor za strel, a je žogo, ki bi končala v desnem spodnjem kotu, Handanović zaustavil.

V 79. minuti je Tavaresa zamenjal Jasmin Mešanović, ki je imel že tri minute po vstopu v igro veliko priložnost, a njegov blokiran strel je zgrešil cilj.  Na drugi strani se je tudi zelenim ponudila priložnost, a je strel Daria Vizingerja končal v zaščitni mreži nad vrati. Zadnjo priložnost za izenačenje so imeli Velenjčani v sodnikovem podaljšku, ko bi skoraj obveljal `zakon bivšega`, a je mariborska obramba strel Roberta Pušaverja blokirala.

Na koncu je bila to vseeno zaslužena zmaga Maribora, a z igro, ki ni mogla zadovoljiti njegovih zvestih navijačev, saj je bilo v njej mnogo preveč nenatančnih podaj, sprejemov žoge in premalo kreativnih idej ter tempa.

Če bodo hoteli vijoličasti v sredo na Islandiji proti Hafnarfjordorju napredovati v play-offlige prvakov, bodo na igrišču morali pokazati precej več, kot so proti Rudarju.

Gorazd Elvič                                                           foto:G.Elvič

30.07.2017 ob 00:01h