• Maribor državni prvak 2022

• Nogometaši Maribora so na odločilni tekmi proti Muri, zasluženo, s 3:1 slavili v Murski Soboti in se skupaj s svojimi zvestimi navijači veselili 16. naslova slovenskega prvaka.

NŠ MURA - NK MARIBOR 1:3 (0:1)

Stadion Fazanerija. Prva Liga Telemach, 36. zadnji krog, gledalcev 4681 , glavni sodnik Rade Obrenović (Ljubljana, pomočnika sodnika Jure Praprotnik ( Ljubljana) in Grega Kordež (Dol pri Ljubljani), četrti sodnik Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem), VAR: Matej Jug (Tolmin), asistent VAR: Asmir Sagrković (Vrhnika), delegat Vlado Močnik (Rogatec)

NŠ MURA: Šumenjak, Gorenc (46. T. Cipot), Balažic, K. Cipot, Beganović, Šturm, Maruško, Ouro (78. Kasalo), Bobičanec, Klepač, Daku Trener: Damir Čontala

NK MARIBOR: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek (73. Guerrico), Makoumbou, Repas, Alvir, Kronaveter (58. Žugelj), Ivanović (90. Pihler), Mudrinski (58. Sirk) Trener: Radovan Karanović.

Strelci: 0:1 Kronaveter (42), 0:2 Milec (46), 0:3 Mudrinski (53), 1:3 Mitrović (65, avtogol)

Vijoličasti so tekmo začeli zelo odločno in takoj pokazali, da ne bodo nič prepustili naključju in da so odločni igrati z vso silo na zmago. Kmalu je po predložku Roka Kronavetra z glavo Ognjen Mudrinski zadel prečko. V 9. minuti je žogo skušal izbiti Jon Gorenc, a je bil z glavo nevaren za lasten gol, izkazal pa se je mladi 17-letni Vid Šumenjak, ki je po zapletu z Zalokarjem zasedel mesto med vratnicama za Muro. V 12. minuti se je v priložnosti znova znašel Mudrinski, toda Kai Cipot je žogo z drsečim startom izbil v četrti kot. V 17. minuti je Max Watson zapravil lepo priložnost saj je z glavo sprožil točno v Šumenjaka.

V 25. minuti so znova zapretili Mariborčani. Z roba kazenskega prostora je dobro streljal Đorđe Ivanović, a se je ponovno izkazal Šumenjak in izbil žogo v kot.
        Maribor je še naprej popolnoma prevladoval na igrišču in Mura je le poredko prehajala čez polovico igrišča.

Ta nenehen pritisk vijoličastih se je obrestoval v 42. minuti. Po dvojni podaji je povratno žogo do razpoloženega Kronavetra z leve strani v kazenski prostor poslal Antoine Makoumbou, le ta pa je z odlično odmerjenim strelom s kakih 15 metrov popeljal Maribor v vodstvo s svojim šestim golom v sezoni.

Zaradi pirotehnike je bila tekma nato pet minut prekinjena, v sodnikovem podaljšku pa je mrežo zatresel Alvir, a je bil njegov gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. To pa še ni bilo vse v prvem polčasu, saj je malo pred koncem po odličnem strelu Mihaela Klepača z obrambo izkazal vratar Maribora Menno Bergsen. To je bila tudi najlepša priložnost Prekmurcev in pravzaprav edini strel v okvir gola v prvem polčasu.

Takoj v začetku drugega polčasa je Maribor povišal na 2:0. Martin Milec je v svojem slogu prodrl preko sredine in iz 20-tih metrov poslal pravi projektil v zgornji desni kot Murinih vrat. Kapetan Maribora je bil v glavni vlogi tudi minuto zatem, saj je odbil žogo z golove črte in preprečil, da bi se Mura vrnila v igro.
        Tekma je bila praktično odločena v 53. minuti. Po strelu odličnega Jana Repasa, je Šumenjak žogo slabo odbil le do Mudrinskega, ki je dosegel svoj 17. gol v sezoni.

Mura je prišla do častnega zadetka v 64. minuti, ko je po levi strani prodrl Klepač, poslal oster predložek v kazenski prostor, tam pa je žoga nepredvidljivo zadela Nemanjo Mitrovića, ki je premagal lastnega vratarja.

Nato se je igra precej umirila, saj je Maribor s sigurno igro in posestjo želel tekmo pripeljati do končne zmage. To mu je tudi uspelo, čeprav je bil Bergsen čisto pri koncu še na resni preizkušnji, a se je izkazal in slavje Mariborčanov se je lahko začelo.

Gorazd Elvič                                                                        foto:G.Elvič

23.05.2022 ob 00:52h