• Maribor in Mura odigrala odličen derbi

• Nogometaši Maribora bodo ne glede na razplet zadnjega kola v Prvi ligi Telekom Slovenije prezimili na prvem mestu razpredelnice. Na derbiju 18. kroga so v Ljudskem vrtu nakreč v odlični tekmi premagali Muro z 2:1 in imajo tako kolo pred koncem jesenskega dele prvenstva pet točk naskoka pred Olimpijo in sedem pred Muro.

NK MARIBOR - NŠ MURA 2:1 (0:0)

Maribor: Jug, Martinović, Pihler, Peričić, Klinar, Kolmanič, Vrhovec (72./Dervišević), Mihelič (79./Cretu), Matko (89./Kotnik), Kronaveter (72./Repas), Mlakar (79./Mešanović).

Mura: Zalokar, Maruško, Karničnik, Lovrić (74./Gorenc), Travner (82./Šturm), Horvat, Kouter, Kous (82./Maroša), Bobičanec, Filipović, Cipot (74./Žižek).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

Strelci: 1:0 Mlakar (54), 2:0 Kronaveter (60, 11m), 2:1 Filipović (62)

Mura se je prišla v Maribor nadigravat in trener Šimundža se ni poslužil obrambne taktike, zato so lahko gledalci pred TV sprejemniki uživali v napeti, kvalitetni tekmi z visokim tempom na nivoju najboljših evropskih lig.

V prvem polčasu so bili Mariborčani nevarnejši, z večjo posestjo žoge, a gola niso dosegli. Že v 6. minuti je Nino Kouter blokiral nevaren strel Aljoše Matka, takoj zatem  je po kotu imel odlično priložnost še  Rok Kronaveter, a je z glavo je streljal čez gol.

Tudi Mura je imela svojo veliko priložnost v prvem delu igre, a je Tomi Horvat v 19. minuti z roba kazenskega prostora zadel le prečko.

V drugem delu smo bili priča še bolj razburljivemu dogajanju na igrišču.

V 54. minuti pa je Maribor zasluženo povedel. Žan Kolmanič je izvedel prosti strel in podal žogo v kazenski prostor, kjer jo je Ilija Martinović  z glavo preusmeril v levi kot Murinih vrat, vendar jo je vratar Marko Zalokar uspel odbiti, a Jan Mlakar je odbitek z glavo iznajdljivo poslal  v mrežo.

Šest minut kasneje je Luka Bobičanec v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Matka. Sodnik Nejc Kajtazović je brez pomisleka pokazal na belo točko, Kronaveter pa je zanesljivo izvedel strel iz enajstih metrov in žogo po tleh poslal v levi spodnji kot.

Po vodstvu z 2:0 je izgledalo, da bo Maribor zlahka prišel do zmage, a Mura se je hitro vrnila v igro. V 62. minuti je bil po podaji Žige Kousa z desne strani, pred golom Maribora najspretnejši Andrija Filipović, ki je z desnico premagal Ažbeta Juga.

Na krilih gola za priključek so Prekmurci še bolj pritisnili, a tudi vijoličasti bi v 66.minuti lahko še povečali svoje vodstvo. Po lepi podaji Kronavetra je namreč Klinar z glavo le za malo zgrešil to, kar se zgrešiti ne sme.

Mura je nato v zadnje četrt ure prevladovala, Šimundža pa je opravil tudi štiri menjave, saj so vstopili  Jan Gorenc, Amadej Maroša, Klemen Šturm in Kevin Žižek. Mariborska obramba je zato precej trpela, predvsem najboljši igralec gostov Karničnik pa je s svojimi hitrimi prodori po desni strani predstavljal latentno nevarnost za vratarja Juga.

Pritisk Mure pa vseeno ni rodil sadov, imela je sicer nekaj priložnosti, toda izid se ni spremenil. Še najbližje izenačenju je bil Žižek, ki pa je z glavo streljal prek vrat in ostalo je pri zasluženi zmagi Maribora.

Gorazd Elvič                                                          foto:G.Elvič

17.12.2020 ob 23:19h