• Maribor napolnil mrežo Aluminija

• Vijoličasti so spomladanski del prvenstva začeli sijajno, saj so na obračunu z Aluminijem, ki je od 8. minute dalje igral z igralcem manj, zabili kar sedem zadetkov.

MARIBOR - ALUMINIJ 7:0 (4:0)

Stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telemach, 20. krog, gledalcev 2500 , glavni sodnik: Alen Bubek (Nova Gorica), pomočnika sodnika Manuel Vidali (Gračišče) in Davor Brezar(Kranj), četrti sodnik David Šmajc ( Kranj). VAR: Asmir Sagrković (Vrhnika). AVAR: David Gabrovec (Markovci), delegat Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Jug, Širvys, Vidmar, Šoštarič Karič, Strajnar (46` Urata), Vrhovec, Repas, Soudani (72` Kolar), Barišić (81` Bourlès), Iličić (72` Božić), Jakupović (81` Čuk)
        Trener: Ante Šimundža

NK ALUMINIJ: L. Jovanović, Bilyi (61` Pečnik), Zeljković, Koblar, Jovan, Jagić, Gorenak (46` Baskera), Brkljača (46` Pišek), S. Jovanović, Susso, Matić (12` Šubarić)
        Trener: Robert Pevnik

Strelci: 1:0 Iličić (9, 11m), 2:0 Jakupović (24), 3:0 Jakupović (32), 4:0 Soudani (37), 5:0 Soudani (68), 6:0 Jakupović (80), 7:0 Čuk (88)

Iličić je otvoril golijado in takoj po izključitvi Gašperja Jovana realiziral 11-metrovko, potem pa so varovanci trenerja Šimundže suvereno prevzeli vajeti igre v svoje roke in že v 24.minuti je po lepi akciji prvič na tekmi zadel Arnel Jakupović, ki se je med strelce vpisal spet 6 minut kasneje, ko je po podaji Blaža Vrhovca sprožil močno z roba kazenskega prostora.
        Aluminij je v tej fazi igre popolnoma razpadel, tako, da je v končnici prvega polčasa Hilal el Arabi Soudani dosegel še četrti gol in Ljudski vrt je s skandiranjem in aplavzi pospremil domače nogometaše na odmor.
        Mladi vratar Aluminija Lan Jovanović, ki je v prvem polčasu, kljub prejetim štirim golom, celo reševal svoje moštvo, pred še večjo katastrofo in bil kar najboljši gostujoči igralec, je nato moral v drugem polčasu še trikrat pobrati žogo iz svoje mreže.

Petarda mu je zaropotala v 69. minuti, ko je še enkrat zadel Soudani , ki je natančno meril v spodnji desni kot, nato pa so se navijači Maribora veselili še dvakrat.

Svoj hat-trick je najprej dosegel igralec tekme Jakupović, ki je zaključil odlično akcijo rezervistov Marka Božića in Marka Kolarja, končni izid tekme pa je z bravuro, po podaji Vrhovca, postavil 18-letni Tine Čuk.

Pred tekmo so navijači tradicionalno razglasili tudi vijoličastega bojevnika za leto 2023, laskavo priznanje pa je tokrat prejel Ažbe Jug.

Gorazd Elvič foto:G.Elvič

12.02.2024 ob 00:13h