• Maribor poražen v Sevilli

• Nogometaši Maribora so v 2. krogu lige prvakov v gosteh izgubili proti Sevilli, na drugi tekmi skupine E pa sta se Spartak Moskva in Liverpool razšla z 1:1. na lestvici tako sedaj vodi Sevilla s 4 točkami, na drugem in tretjem mestu sta Liverpool in Spatak s po dvema, Maribor pa je zaenkrat četrti z 1 točko

SEVILLA FC - NK MARIBOR 3:0 (2:0)

Stadion Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla, UEFA Champions League, 2. krog,  sodnik Aleksej Kulbakov. pomočnika Dmitri Zhuk in Oleg Maslyanko (vsi Belorusija),

SEVILLA FC: Sergio Rico, Corchia, Lenglet, Pareja, Escudero, N`Zonzi, Banega (od 86 Pizarro), Vazquez (od 78. Sarabia), Correa, Nolito (od 67. Navas), Ben Yedder                                                    pomočnik trenerja: Alberto Kisluk

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Billong, Viler, Vrhovec, Kabha (od 74. Hotić), Pihler, Ahmedi, Bohar, (od 71. Kramarič) Tavares (od 88. Mešanović)                                  trener:Darko Milanič.

Strelec: 1:0 Ben Yedder (27), 2:0 Ben Yedder (38), 3:0 Ben Yedder (83, 11m)

Na stadionu Ramona Sancheza Pizjuana, kjer so leta 2014 vijoličasti s Sevillo že igrali v ligi Europa, so slovenski državni prvaki začeli tekmo solidno in dokaj pogumno, a žal v drugi polovici prvega polčasa prejeli dva gola, s čimer so po vodi splavali praktično vsi njihovi upi za kakršnokoli presenečenje. Handanovića, ki je tudi na tej tekmi večkrat odlično posredoval, je v 27. in 38.minuti, po res lepih akcijah premagal prvi igralec srečanja Wissam Ben Yedder.

Visoko zmago si je Sevilla zagotovila v 83.minuti, ko je še tretjič Handanovića premagal nemilosrdni Ben Yadder, ki je natančno izvedel enajstmetrovko, potem, ko ga je v kazenskem prostoru Maribora dokaj nesrečno zrušil Pihler.