• Maribor slavil v derbiju

• Nogometaši Maribora so v največjem slovenskem derbiju, ki je bil odigran v sklopu 22.kroga Prve slovenske lige Telekom, premagali večne rivale iz Ljubljane z 1:0. Strelec edinega gola je bil v 51.minuti najboljši strelec vijoličastih v tem prvenstvu Luka Zahovič, potem, ko je zadnji vezni Ljubljančanov Romun Cretu slabo posredoval pred lastnim kazenskim prostorom, Luka pa se je odlično znašel in najprej preigral nekdanjega reprezentančnega branilca Branka Ilića, nato pa, z natančnim diagonalnim strelom v levi spodnji kot, premagal vratarja Nejca Vidmarja.

V prvem polčasu so bili gostje iz Ljubljane nekoliko nevarnejši predvsem po bokih, saj so vršili več pritiska na mariborsko obrambo in si ustvarili tudi nekaj več polpriložnosti kot Mariborčani.  Dejavni so bili predvsem Klinar in novinca Boateng in Oduwa, slednji pa je želel z dvema teatralnima padcema  svoji ekipi priboriti najstrožjo kazen, a naš najboljši sodnik Skomina ob takih poskusih ne  nasede niti Ronaldu.

Omeniti velja tudi, da je kmalu po začetku tekme Skomina igro prekinil , ko so Viole prižgale pirotehnične izdelke in je ob pomoči raket in topovskih udarov `zagorela`  južna tribuna Ljudskega vrta. Tudi Green Dragonsi niso v nadaljevanju štedili s pirotehničnimi vložki, tako, da je bil Ljudski vrt večino srečanja zavit v dimno zaveso.

Kljub solidni igri tudi v nadaljevanju prvega polčasa pa si Ljubljančani kakšnih resnejših priložnosti niso ustvarili. Tudi Mariborčani pri ustvarjanju priložnosti niso bili najuspešnejši in so šele v 32. minuti prvič resneje zapretili, ko se je žoga v kazenskem prostoru Olimpije odbila do Pihlerja, ta pa jo je s 16 metrov sprožil čez gol. Na drugi strani, je vse nekoliko bolj vroče situacije, reševal najboljši igralec tekme Marko Šuler. V 39. minuti je Benko sicer atraktivno zapretil Handanoviću, potem, ko je po predložku z leve strani, s škarjicami streljal čez gol, malo pred koncem prvega polčasa, pa je moral Handanović, po strelu Cretuja posredovati s panterskim skokom in žogo izbiti v kot, ki pa tudi ni prinesel spremembe rezultata in moštvi sta na odmor odšli z nepopularnih 0:0.

V drugem polčasu pa je bila slika obrnjena, saj so bili boljši nasprotnik Mariborčani, ki so v 52.minuti z golom Zahoviča tudi povedli in to je bil, kot se je na koncu izkazalo, odločilni trenutek tekme, ki je vijoličastim prinesel tako željene tri točke, ki bodo v nadaljevanju prvenstva v neposrednem boju za prvaka pomenile veliko prednost.

Ljubljančani so po prejetem zadetku sicer poskušali še z menjavami spremeniti potek igre, a niso našli pravega recepta in so posledično vedno bolj grešili pri podajah, Mariborčani pa so  tekmo ob minimalnem vodstvu rutinirano pripeljali do konca in zasluženo slavili v razprodanem Ljudskem vrtu.

`Danes je bil Maribor za 5% boljši , na takšnih tekmah pa se kaznujejo male napake in Maribor je eno izkoristil. Zaradi ene napake smo vrgli vstran vse, kar smo naredili dobrega. Problem je bil v zadnjih 20-tih minutah, ko se je poznalo pomanjkanje avtomatizma, a sem vseeno mnenja, da smo bili videti kot ekipa, ki že nekaj časa igra skupaj.`, je po tekmi na tiskovni konferenci, na kateri se je trlo novinarjev, dejal trener Olimpije Luka Elsner, trener Maribora Darko Milanič pa je dodal: `Zelo sem zadovoljen, da je bil Luka na pravem mestu in da smo zmagali ter, da so navijači zadovoljni. Pričakovali smo tako vzdušje. V prvem polčasu je manjkal le kak dobro izpeljan napad. Nekaj več težav smo imeli po bokih, v sredini pa smo igrali lažje, še bolj potem, ko je Vršič v drugem polčasu imel več prostora, ki ga on zna še kako dobro izkoristiti. Takoj smo bili bolj sproščeni in smo na sredini dobro zapirali. Ta visok pritisk smo veliko vadili in ta upornost se nam je izplačala. Generalno gledano je bila to odlična tekma z naše strani`

NK MARIBOR - OLIMPIJA 1:0 (0:0)

Maribor, stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 22. krog, gledalcev 12 000,  sodnik: Damir Skomina (Koper)

Strelec:1:0 Zahovič (51.min)

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler, Bohar, Vršič (od 76. Hotić), Novaković, Zahovič (od 74. Tavares)

FC OLIMPIJA LJUBLJANA. Vidmar, Klinar, Ilić, Mitrović, Štiglec, Cretu (od 76. Novak), Miškić, Alves, Boateng (od 65. Avramovski), Benko (od 68. Eleke), Oduwa