• Maribor tokrat premočan za Aluminij

• NK MARIBOR - ALUMINIJ 4:1 (1:0)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 24. krog, gledalcev 5000, sodnik: Roberto Ponis (Koper)

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Rajčević, Defendi, Viler, Kabha (27` Vrhovec), Pihler, Bohar (70` Hotić), Vršič, Novaković, Zahović (79` Tavares)

trener: Darko Milanič.

ALUMINIJ: Janžekovič, Vezjak, Zeba, Turkalj, Kocić, Muminović, Mensah, Vrbanec (74` Panadić), Bizjak, Škoflek, Tahiraj

trener: Slobodan Grubor.

strelci. 1:0 Zahović (41, 11m), 2:0 Novaković (64), 3:0 Vršič (67), 3:1 Bizjak (78), 4:1 Tavares (86)

Aluminij je bil do te tekme še edini, ki ga vijoličasti v letošnjem prvenstvu še niso premagali. Na prvi tekmi v Ljudskem vrtu so KIdričani celo zmagali, druga tekma, ki je bila odigrana oktobra v Kidričevem pa se je končala z remijem brez golov.

Tudi tokrat so se Mariborčani kar dolgo mučili z žilavimi in hitrimi gosti. si sicer priigrali nekaj priložnosti, a prvič zadeli šele v 41. minuti. V kazenskem prostoru gostov je namreč Rodrigo Defendi poškušal streljati, a ga je pri tem oviral Turkalj in mariborski Brazilec je padel. Sodnik Roberto Ponis je brez obotavljanja dosodil 11-metrovko, čeprav so igralci in strokovno vodstvo Aluminija ostro protestirali, češ, da dotika ni bilo. To je seveda najmanj zanimalo prvega strelca lige Luko Zahoviča, ki si je žogo nastavil na belo točko in jo zanesljivo poslal mimo Janžekoviča v desni spodnji kot, kar je bil že njegov 14 gol v tej sezoni.

V 64. minuti je nato po lepi asistenci  Vršiča Maribor vodstvo zasluženo povišal. Po Daretovi podaji je žogo lepo sprejel MIlivoje Novaković, preigral vratarja Janžekoviča in zadel za 2:0.

Tri minute kasneje je bilo že 3:0.  Vršič je v svojem slogu izvedel prosti strel s kakih 25 metrov, pri tem pa je žoga oplazila živi zid, spremenila smer in gostujoči vratar je bil nemočen

Gostje se tudi po prejetem tretjem golu niso predali in v 70. minuti je Tahiraj z leve strani zadel vratnico, slabih 10 minut pozneje pa so Kidričani izid znižali. Bizjak je prodrl po desni strani in s pravim projektilom žogo poslal pod prečko, Handanovič pa jo je lahko pospremil le s pogledom

V 86. minuti pa najlepši trenutek na tekmi, ko je cel stadion priredil stoječe ovacije svojemu ljubljencu Marcosu Tavaresu, potem ko je, po slalomu med branilci Aluminija, zadel za 4;1. Kapetan je po dveh tekmah na klopi, ponovno dobil priložnost in je v zadnjih 12-tih minutah pokazal kako pomemben je še vedno za mariborsko ekipo.

S to zmago so vijoličasti vsaj za 24 ur povečali svojo prednost pred zasledovalci na 9 točk in se lahko mirno pripravljajo na gostovanje v Celju.