• Maribor visoko premagal Domžale

• Nogometaši Maribora so v derbiju 17. kroga Prve lige izkoristili slabo igro Domžal v obrambi in zmagali z visokih 4:1.

MARIBOR - DOMŽALE 4:1 (2:0)

Stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 17. krog, gledalcev 3500, sodnik Damir Skomina (Koper), pomočnika sodnika Jure Praprotnik (Ljubljana) in Robert Vukan (Gornja Radgona) četrti sodnik Manuel Vidali (Gračišče), dodatna sodnika za goloma Nejc Kajtazović (Kranj) in Mihael Antič (Dekani), delegat Slavko Režonja (Turnišče)

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Mitrović, Peričić, Viler, Dervišević, Cretu, Požeg Vancaš, Hotić (80` Mešanović), Kronaveter (80` Tavares), Zahović (87` Kotnik) Trener: Darko Milanič

DOMŽALE: Mulalić, Fink, Klemenčič, Vujadinovich, Vuklišević (73` Rom), Sikošek, Čorluka (63` Pišek), Ibričić, Podlogar (62` Lazarević), Mujan, Vuk, Jakupović Trener: Andrej Razdrh

Strelci: 1:0 Zahović (7), 2:0 Kronaveter (31), 3:0 Kronaveter (59), 4:0 Požeg Vancaš (68), 4:1 Vuk (88)

Prvič so mariborski napadalci prebili gostujočo obrambo že v sedmi minuti. Akcijo je na levi strani začel Rudi Požeg Vancaš, ki je žogo prepustil Mitji Vilerju, ta pa je stekel v kazenski prostor in iznajdljivo, s podajo ob sami avt liniji, našel Luko Zahovića, ki je žogo moral le še potisniti v mrežo.

V 31. minuti je stadion še drugič zaploskal lepi akciji za zadetek.  Dino Hotić je ušel po desni strani, poslal natančen predložek pred vrata, tam pa je bil neoviran na pravem mestu Rok Kronaveter in mreža se je drugič zatresla. Vratar Ajdin Mulalić se je žoge sicer dotaknil, a je strel bil dovolj močan, da je končala za golovo črto. Mariborčani se z napadi niso ustavili in že minuto pozneje je Požeg Vancaš zadel še vratnico.

Domžalčani so si prvo pravo priložnost priigrali v 53. minuti, ko je Tonči Mujan prelisičil domačo obrambo, Matej Podlogar pa je sam stekel v protinapad, a se mu je Jasmin Handanovič dobro postavil v obrambno prežo in njegov strel s 15 metrov je zletel za las mimo leve vratnice

Maribor je po tem opozorilu ponovno začel intenzivneje napadatin in v 59. minuti je bil po tretjem zadetku v domžalski mreži zmagovalec praktično odločen. Tokrat je po levi strani pobegnil razpoloženi, prodorni in hitri Alexandru Cretu, ki je podal do Zahovića, ta pa je nesebično našel Kronavetra, ki je iz bližine zadel še drugič.

Mariborska strelska rapsodija se je nadaljevala v 68. minuti, ko domžalska obramba ni uspela slediti hitri igri vijoličastih. Zahović, ki je danes ob golu kar dvakrat uspešno asistiral, je žogo podal ostro pred gol do Požega Vancaša, ta pa je iznajdljivo zabil za 4:0.

Ob koncu tekme so Domžale le prišle do častnega gola, ki ga je z lepim strelom dosegel Slobodan Vuk, a danes je rumena družina pokazala premalo, da bi kdaj koli na tekmi lahko razmišljala o osvojitvi kake točke.

Vijoličasti se bodo po tej lepi zmagi in novih treh točkah lahko sedaj v reprezentančnem premoru mirno pripravili na nadaljevanje prvenstva in naslednjo zahtevno preizkušnjo, ko jih v Kidričevem čaka spopad z Aluminijem.