• Maribor vse bližje naslovu

• V vijoličastem taboru pravijo, da je  najpomembneje da zmagujejo in tako, kljub nekaterim kritikam o njihovi igri, nadaljujejo v slogu pregovora "Cilj opravičuje sredstva". Tudi na tekmi proti nevarnim Domžalam Maribor v igri ni blestel, a vseeno na koncu po avtogolu Dobrovoljca slavil z 1:0.

NK MARIBOR : NK  DOMŽALE 1:0 (0:0)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 27. krog, gledalcev 3000,  sodnik Bojan Mertik (Odranci), pomočnika sodnika Robert Vukan (Gornja Radgona) in Simon Smej (Fokovci), četrti sodnik David Gabrovec (Markovci pri Ptuju), dodatna sodnika za goloma Rade Obrenović (Ljubljana) in Miran Bukovec (Lendava), delegat Danilo Kacijan (Cankova)

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Viler, Cretu (46` Vršič), Dervišević, Vrhovec (85` Felipe Santos), Hotić, Mlakar (69` Tavares), Zahović Tavares    trener: Darko Milanič

DOMŽALE: Santini, Rom, Dobrovoljc, Klemenčič, Sikošek, Vetrih (75` Žužek), Gnezda Čerin, Hodžić, Mujan (64` Vuk), Podlogar (85` Pečnik), Nicholson      trener: Simon Rožman

strelec: 1:0 Dobrovoljc (89, avtogol)

V prvem polčasu ni bilo zadetkov, resnici na ljubo pa tudi igra ni bila na takšnem nivoju, da bi se mreži lahko zatresli. Vseeno so bili nekoliko nevarnejši gostje, pri katerih so se v polpriložnostih znašli Matej Podlogar, Tonči Mujan in Amedej Vetrih. Domžale so imele premoč tudi v posesti žoge.

V začetku drugega polčasa je nato v igro pri vijoličastih vstopil Dare Vršič, ki je z nekaj dobrimi podajami omogočil prevlado svoje ekipe in v 56.minuti so bili Mariborčani prvič zelo blizu vodstva, ko je prav Vršič sprožil z roba kazenskega prostora, Saša Ivković pa je preusmeril smer žoge, a je ta zadela desno vratnico. Kmalu zatem je spet Vršič bil tisti, ki je z domiselno podajo našel Luko Zahovića, a je slednji za malo zgrešil okvir vrat gostujočega vratarja Santinija, Mariborčani so nato še naprej poiskušali prebiti obrambo gostov, a vseeno so bile Domžale v 74.minuti nevarne iz protinapada, ko je Slobodan Vuk sprožil z roba kazenskega prostora, toda  Kenan Pirić je, kljub temu, da je bil že na napačni nogi, uspel strel z zadnjimi napori zadržati.

V nadaljevanju bi v 88.minuti Marcos Tavares že lshko odločil tekmo, a Santini se je izkazal z odlično obrambo. Toda agilni kapetan Maribora ni odnehal s svojimi poskusi, saj je že minuto kasneje, po podaji Dina Hotića, prodrl po desni strani in podal proti Zahoviću, ki je utekal, pri tem pa je Dobrovoljc žogo nesrečno preusmeril v lastno mrežo.

To je bil seveda gol odločitve in z njim so se vijoličasti še bolj približali petnajstemu naslovu prvaka, njihov trener Darko Milanič pa po tekmi na tiskovni konferenci ni skrival zadovoljstva ob novi zmagi: "Pohvalil bi fante in zadovoljen sem kako smo prišli do zmage. Nalašč smo začeli z bolj fizično zasedbo v zvezni vrsti, ki je prvi polčas trpela in preživela nalet Domžal, nato pa smo poslali na igrišče igralce z drugačnim profilom in z njimi smo uspeli zlomiti njihov odpor. "

Gorazd Ečlvič                                                           foto.G.Elvič

13.04.2019 ob 21:05h