• Maribor z lahkoto preko Islandcev

• Nogometaši Maribora so se uvrstili v 2. predkrog Lige prvakov, potem ko so tudi na povratni tekmi z 2:0 premagali islandski Valur in napredovali s skupnim izidom 5:0. Naslednji nasprotnik vijoličastih na poti do Lige prvakov bo švedski prvak AIK. Prva tekma 2. predkroga bo že v sredo, 24. julija, ob 20.15 v Mariboru

MARIBOR - VALUR 2:0 (2:0)

Ljudski vrt, kvalifikacije za UEFA Champions League, 1. krog, povratna tekma, gledalcev 6716 , sodnik Joao Pedro Silva Pinheiro, pomočnika sodnika Rui Licino Barbosa Tavares in Bruno Miguel Campos Rodrigues,  četrti sodnik Claudio Filipe Ruivo Perreira (vsi Portugalska), kontrolor sojenja Luciano Luci (Italija), delegat Oleg Harlamov (Estonija)

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec (74` Kramarič), Cretu, Hotić, Kotnik (57` Mešanović), Kronaveter (57` Požeg Vancaš), Tavares   trener:Darko Milanič

VALUR REYKJAVIK: H. Halldorsson, Saevarsson, Omarsson, Sigurbjörnsson, Jonsson, H. Sigurdsson (19` Petry), Ingvarsson, K. Sigurdsson (77` Hedlund), Bartalsstovu, Adolphsson (62` Ingason)  trener:Pedersen Olafur Johannesson

Strelca: 1:0 Kronaveter (11), 2:0 Tavares (32)

Mariborčani so pred lepo popolnjenimi tribunami že od prve minute gostom pokazali kdo je gospodar v ljudskem vrtu. Dino Hotić je v 3. minuti sicer zadel le prečko, a že v 11.minuti so vijoličasti prvič kronali premoč. Hotić je prodrl po desni strani, nato lepo povratno podal v sredino, kjer je pravočasno utekel Rok Kronaveter in rutinirano poslal žogo za hrbet  reprezentančnega vratarja Islandije Hannesa Halldorsona.

Slovenski prvaki so v nadaljevanju brez težav nadzirali dogajanje na zelenici. In v 32. minuti povišali vodstvo. Andrej Kotnik je na levi strani kazenskega prostora našel Marcosa Tavaresa, ki je s preigravanjem iz igre vrgel enega od branilcev Valurja, nato pa z diagonalnim strelom matiral Halldorsona.

Proti koncu polčasa so postali bolj nevarni tudi Islandci, koi so si pripravili nekaj priložnosti in v  41. minuti je portugalski sodnik Joao Pinheiro po padcu Andrija Adolphssona pokazal celo na belo točko, a je po posvetovanju s stranskim sodnikom odločitev preklical, saj je dobil namig, da je šlo za simuliranje.

Vijoličasti so si tudi na začetku drugega polčasa priigrali lepo priložnost, ki bi jo lahko Blaž Vrhovec zaključil z zadetkom za 3:0, a je Halldorson pokazal svoje kvalitete.  V 65. minuti je sprožil tudi Rudi Požeg Vancaš, Halldorson pa je ponovno s panterskim skokom odbil žogo mimo leve vratnice. Požeg Vancaš je bil blizu prvemu zadetku v dresu Maribora  tudi v 71. minuti, ko je z glavo le za malenkost streljal mimo leve vratnice. V zadnjih minutah so Mariborčani stopili na žogo in tudi nekoliko hranili moči za naporne preizkušnje, ki so pred njimi, tako, da je ostalo pri zmagi z 2:0 in zasluženem napredovanju slovenskih državnih prvakov, ki jih že v soboto v Velenju čaka zelo težka preizkušnja z  Rudarjem.