• Maribor z veliko težavo do zmage

• Nogometaši Maribora so v uvodni tekmi 10. kroga državnega prvenstva, na kateri so Kidričani ponosno predstavili novo pridobitev - žaromete, s 3:2 premagali Aluminij, odločilni zadetek za zmago pa je v 89. minuti dosegel Dino Hotić.

ALUMINIJ - NK MARIBOR 2:3 (1:0)

Športni park Kidričevo, Prva Liga Telekom Slovenije, 10. krog, gledalcev 1400,  sodnik Rade Obrenović (Ljubljana), pomočnika Grega Kordež (Dol pri Ljubljani) in Mitja Podobnik (Veliki Gaber)

ALUMINIJ: Kovačić, Jakšić, Muminović, Jurčević, Petrovič, Vrbanec, Škoflek, I. Mensah, Mesec, Tahiraj, Nunić                     trener:Sobodan Grubor

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Rajčević, Billong, Viler, Kabha, Pihler, Kramarič (37` Inbrom), Ahmedi, Bajde (46` Tavares), Mešanović        trener:Darko Milanič

Strelci: 1:0 Tahiraj (15), Ahmedi (64), Nunić (69), Billong (74), Hhotić (89)

rdeči karton: Inbron (82)

Aktualni slovenski prvaki so od 82. minute igrali brez izključenega debitanta Izraelca Liorja Inbroma, zato ima njihova zmaga, po kar dvakratnem vodstvu domačih rdečih, še večjo težo . Vijoličasti so tako zabeležili še sedmo zmago v prvenstvu, ob kateri pa se je Aluminij ponovno pokazal kot zelo, zelo neugoden tekmec za varovance trenerja Milaniča.

Aluminij je po odlični solo akciji povedel preko Tahiraja, ki je s prefinjenim strelom premagal nemočnega Handanovića. S tem vodstvom domačih se je prvi polčas, na veliko veselje domačih navijačev tudi končal.

V drugem delu so gostje napadli za izenačenje in to jim je tudi uspelo, saj je  Valon Ahmedi zadel za 1:1. Vijoličasti pa se niso dolgo veselili, saj je Aluminij le štiri minute kasneje povedel po zadetku Marka Nunića.

Maribor ni niti pomislil, da bi se predal in Jean Claude Billong, je s svojim prvim golom v vijoličastem dresu poskrbel za novo izenačenje. Bil je to nebeški skok Francoza po kotu Ahmedija, Kovačiča pa je premagal iz zelo težkega položaja, saj je bil s hrbtom obrnjen proti golu.

V dramatični končnici tekme, so bili nato Mariborčani boljši tudi z desetimi igralci, po mojstrskem strelu Dina Hotića v levi zgornji kot domačega gola, pa so prišli celo do popolnega preobrata in polnega izkupička, s katerim z Olimpijo ostajajo najmanj v mrtvem teku za vnovično lovoriko.