• Milanič pred sobotnim derbijem zadovoljen

• Mariborski nogometači so odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo pred velikim sobotnim derbijem z večnim rivalom ljubljansko Olimpijo, ki bo ob 20h v Ljudskem vrtu. V dokaj zanimivi tekmi so na generalki  gostili moštvo Rudarja iz Velenja. `Knapi` so se predstavili kot trd tekmec, ki je s kompaktno igro nudil odličen upor vijoličastim. Moštvi sta se razšli z neodločenim izidom 1:1, strelca pa sta bila , za vijoličaste Novaković v 34.minuti, za goste iz Velenja pa Vručina v 55. minuti iz enajstmetrovke.

Trenerja sta na igrišče poslala naslednji postavi:

NK Maribor: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler (81` Ogrinec), Bohar (70` Hotić), Vršič, Novaković (70` Tavares), Zahović

Rudar velenje: Radan, Mužek, Kašnik, Zec (46` Billong), Iharoš, Grbić (66` Bolha), Babić, Lotrič (70` Trifković), Mary (80` Bokalić), Glavina, Vručina,

trener Maribora darko Milanič pa je po tekmi povedal:“Do tekme z Olimpijo imamo še nekaj časa, tako, da jih bomo lahko še podrobno analizirali in se maksimalno pripravili . Ta predstava danes in prikazano na pripravah in v jesenskem delu prvenstva pa vlivajo zaupanje v uspešno nadaljevanje prvenstva. Igrali bodo pa seveda najbolj primerni za naloge, ki so pred nami. Imamo kar nekaj kandidatov, ki danes niso dobili priložnosti od začetka. Teden do derbija je še dolg in kljub temu, da je bila meni ekipa danes všeč, ne izključujem  možnosti, da pride tudi še do kakšne zamenjave.”