• Mojstrovina Derviševića za preobrat

• Maribor po prigarani zmagi v Kranju le še točko za Olimpijo!

V zadnji tekmi 28. kroga Prve Lige Telekom so vijoličasti pred 400 gledalci v Kranju s 3:1 ugnali Triglav, ki je vodil vse do 78. minute, nato pa so aktualni državni prvaki uprizorili svoj, sedaj že znameniti "korona finiš" in prišli do nove, že tretje zaporedne zmage.

NK TRIGLAV : NK MARIBOR 1:3 (0:0)

Športni park Kranj, Prva Liga Telekom Slovenije, 28. krog, gledalcev 400, sodnik Bojan Mertik (Odranci), pomočnika sodnika Robert Vukan (Gornja Radgona) in Manuel Vidali (Gračišče), četrti sodnik Mihael Antič (Dekani), delegat Gojko Setnikar (Ljubljana)

TRIGLAV: Arko, Rogelj, Arh Česen, R. Wilmots (88` Šalja), Kumer, Gliha, Mertelj, Udovič (88` Mlakar), M. Wilmots (77` Janković), Čerimagić, Beciri (72` Majcen)             trener:Vlado Šmit

NK MARIBOR: Pirić, Klinar (69` Pihler), Rajčević, Mitrović, Kolmanič, Vrhovec (58` Dervišević), Cretu, Kronaveter (77` Tavares), Mešanović (77` Kotnik), Požeg Vancaš (58` Felipe Santos), Zahović            trener:Sergej Jakirović

Strelci: 1:0 Arh Česen (53), 1:1 Dervišević (78), 1:2 Zahović (83), 1:3 Tavares (85)

Po zelo povprečnem prvem polčasu, v katerem sta edini pravi priložnosti zapravila Zahović in starejši od bratov Wilmots, so prvi zadeli domači. Zadetek za vodstvo  je dosegel Kristjan Arh Česen, ki je izkoristil hudo napako slabo postavljenega vratarja Kenana Pirića in anemične mariborske obrambe ter žogo iznajdljivo plasiral v prazno mrežo.

Vodstvo so Triglavani požrtvovalno branili do 78. minute, nato pa je za izenačenje velemojstrsko poskrbel Amir Dervišević, ki je zadel neposredno iz kota.

Končno usodo "Orlov" sta v naslednjih nekaj furioznih minutah Maribora, z rutinirano realizacijo domiselnih akcij zapečatila Luka Zahović in Marcos Tavares.

Maribor je tako sedaj že na drugem mestu na lestvici, Triglav pa po šestem zaporednem porazu ostaja predzadnji.

Gorazd Elvič                                                                foto:Gorazd Elvič

18.06.2020 ob 21:18h