• Mura premagala Maribor

• V 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši Mure, s srčno igro na razprodani Fazaneriji, z visokih 4:1 odpravili favorizirano četo Darka Milaniča.

NŠ MURA - NK MARIBOR 4:1 (2:0)

Stadion Fazanerija, Prva Liga Telekom Slovenije, 11. krog, gledalcev 5000 , sodnik Nejc Kajtazović (Kranj), pomočnika sodnika Alen Salkić in Aleksander Kasapović, četrti sodnik Rade Obrenović (vsi Ljubljana), delegat Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

MURA: Obradović, Kous, Maruško, Boškovič, Šturm, Kozar, Lorbek, Kouter, Karničnik (81` Rebernik), Bobičanec (90` Horvat), Sirk (90+1` Perčič).      Trener: Ante Šimundža.

NK MARIBOR: Handanović, Klinar, Ivković, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec (46` Felipe Santos), Hotić, Vršič (62` Tavares), Zahović, Mlakar (73` Mešanović).    Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Lorbek (9), 2:0 Boškovič (38), 3:0 Kouter (65), 3:1 Felipe Santos (85), 4:1 Bobičanec (90)

Rumeni karton: Vrhovec (35), Sirk (60), Felipe Santos (70), Bobičanec (90)

Mura je tekmo začela pogumno in bila že v 9.minuti nagrajena. Razprodana Fazanarija je ponorela od navdušenja, ko je svoj prvi gol za črno bele v prvi ligi dosegel otrok Maribora Nik Lorbek.

Za kot, po katerem je padel zadetek, je sicer s slabo podajo "poskrbel" Žan Kolmanič, ki je na položaju levega bočnega branilca zamenjal kaznovanega Mitjo Vilerja. Izvedel ga je Luka Bobičanec, vendar ne najbolje, tako, da so mariborski branilci žogo izbili, vendar je le ta ponovno prišla do Bobičanca,  ki je poslal še en predložek na drugo vratnico, kjer je ostal Lorbek nepokrit in mu ni bilo težko premagati Handanovića, ki pa bi morda pri predložku lahko tudi bolje posredoval.

Maribor je po prejetem golu sicer bil nekoliko več pri žogi, vendar se je njegova kombinatorna igra končala vselej pred kazenskim prostorom Mure, ki je znala to z agresivno in borbeno igro kaznovati z drugim zadetkom v mreži Maribora, ki je padel v 38.minuti.

Prosti strel z desne strani, je po Derviševićevem igranju z roko odlično izvedei razigrani Bobičanec, žogo je sicer Handanović odbil v vratnico, od tam pa se je odbila do Aleksandra Boškovića, ki jo je poslal v nebranjeno mrežo.

Mariboru nič ni pomagala premoč v posesti žoge, saj v prvem polčasu njegovi igralci sploh niso streljali proti vratom njihovega donedavnega soigralca Obradovića, kar priča o izredno slabi izvedbi zaključkov akcij, kar je igralcem Mure omogočalo, da so bili velikokrat nevarni v protinapadih.

V drugem polčasu je nato v vrstah vijoličastih zaigral Brazilec Felipe Santos, ki je v poletnem prestopnem roku okrepil napadalne vrste Maribora in igra varovancev trenerja Milanića je postala, predvsem po desni strani, nekoliko nevarnejša. Santos je dobro prodiral v akcijah ena na ena, a kaj ko mu ostali igralci niso sledili s svojo vnemo. Muraši so zato imeli ponovno nekaj priložnosti iz protinapadov, še najlepšo Rok Sirk, a je zgrešil nemogoče.  Handanović je nato ubranil nevaren strel Karničniku, v 66.minuti pa potopa Maribora ni mogel več rešiti.

V začetku akcije sta se za žogo borila Denis Klinar in Sirk, ki je zadel okvir gola. Mnogi so žogo videli tudi že za golovo črto, a igra se je nadaljevala in Žiga Kous je z desne strani poslal predložek proti drugi vratnici, tam pa jo je pričakal Kouter in z glavo zadel za  3:0.

V 74. minuti so Mariborčani le sprožili prvi strel v okvir vrat. Nevaren je bil Jasmin Mešanović, ki je tik pred tem vstopil namesto Mlakarja, Matko Obradović pa se je izkazal in tako preprečil morebitni preobrat. Na drugi strani je bil po strelu Sirka na pravem mestu tudi Handanović.

Nekaj malega upanja,da bi morebiti njihovi ljubljenci osvojili vsaj točko, je navijačem Maribora v 85.minuti ponudil edini razpoloženi igralec vijoličastih Santos, ki je po kotu, z roba kazenskega prostora z odličnim udarcem premagal Obradovića za 1:3.

Usodo danes katastrofalno slabega Maribora je nato v 90. minut zapečatil  Bobičanec, ko je po protinapadu, s približno 20 metrov, z natančnim projektilom z levico premagal nemočnega Handanovića.

Maribor je tako doživel prvi letošnji poraz, ki mu je lahko v velik opomin, da bo s takim pristopom težko osvojil tako željen vnovičen naslov, Mura pa je po treh zaporednih porazih prišla do izredno pomembnih točk, ki so ob prikazani odlični predstavi lahko tudi velika vzpodbuda za uspešno nadaljevanje prvenstva.

Gorazd Elvič                                                            foto:G:Gorazd

30.09.2018 ob 17:07h