• NK Maribor bledo, Aluminij odlično

• Na današnji tekmi 33. kroga Prve lige so nogometaši Aluminija zasluženo s 3:1 premagali Maribor in tako ponovno skočili na osmo mesto, ki še zagotavlja neposreden obstanek.

ALUMINIJ - NK MARIBOR 3:1 (3:0)

Športni park Kidričevo, Prva Liga Telekom Slovenije, 33. krog, gledalcev 1200, sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika)

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšić, Turkalj, Zeba, Kocić, Muminović, Vrbanec, Mesec (60` Bizjak), Kramer (90` Rebernik), Škoflek, Tahiraj (89` Petrovič) trener: Slobodan Grubor

NK MARIBOR: Obradović, Karničnik (69` Mertelj), Rajčević, Šuler, Hotić, Vrhovec, Bohar (46` Uskoković), Ahmedi, Tavares (46` Pihler), Novaković, Bajde                                                                                           trener: Darko Milanič

Strelci: 1:0 Mesec (18), 2:0 Mesec (42), 3:0 Kramer (44), 3:1 Hotić (87)

Malo je bilo tistih, ki so verjeli, da 14-kratni državni prvaki v Kidričevem lahko prikažejo tako slabo predstavo in doživijo tako prepričljiv in visok poraz.  Mariborčani so imeli med tekmo sicer žogo nekoliko več v svoji posesti, gostitelji pa so bili tisti, ki so z učinkovito igro dosegali zadetke. Ob tem so se ves čas organizirano branili, svoje priložnosti pa iskali v hitrih protinapadih.

Prvi so sicer prišli do dobre priložnosti gostje, a je Marcos Tavares sprožil mimo desne vratnice, Kidričani pa so svojo prvo resnejšo akcijo v 18. minuti izkoristili in prišli v vodstvo. Po predložku Milana Kocića z leve strani, se je najbolje znašel Vedran Mesec in premagal Matka Obradovića. Le ta je tokrat v vratih Maribora zamenjal prvega vratarja Handanovića.

Mariborčani so po prejetem golu poskušali nekoliko aktivneje kreniti v napad, a jim ni uspelo izpeljati kakšne nevarne akcije, v končnici prvega polčasa pa so bili nezbrani in so prejeli še dva gola. V 42. minuti je bil na pravem mestu, po predložku Blaža Kramerja z desne strani, ponovno Hrvat Vedran Mesec , do prepričljivega vodstva s 3:0, pa je domačine z natančnim strelom popeljal podajalec za drugi gol Blaž Kramer.

Ob polčasu je Darko Milanič zamenjal  Marcosa Tavaresa in Damjana Boharja z Aleksom Pihlerjem in Luko Uskokovićem in vijoličasti so nato le zaigrali malce bolj organizirano, saj se je tudi Dino Hotić vrnil na svojo prirodno igralno mesto, a poskusi Pihlerja,  Hotića in Bajdeta, kljub temu niso rodili sadov. Lepo priložnost so imeli v 66.minuti tudi gostitelji, a je Žiga Škoflek po strelu z roba kazenskega prostora zadel le okvir vrat.

V sami končnici tekme so aktualni prvaki vendarle prišli do častnega gola. V 87. minuti je namreč prosti strel iz kakih 21m mojstrsko izvedel Hotić in žoga je končala v desnem zgornjem kotu vrat domačega vratarja Janžekoviča.

Gorazd Elvič                                                        foto:G.Elvič

14.05.2017 ob 21:47h