• NK Maribor zasluženo naprej proti Ligi prvakov

• Vijoličasti so se po napeti drami v podaljšku tekme v Stockholmu, uvrstili v tretji krog kvalifikacij za ligo prvakov.

Sicer so proti AIK-ju izgubili z 2:3, a to je bil poraz, ki je enak veličastni zmagi.Odločilni zadetek je v 117. minuti zabil Alexandru Cretu.

Maribor se bo sedaj v 3. krogu pomeril z norveškim prvakom Rosenborgom, ki je izločil beloruski Bate Borisov s skupnim izidom 3:2. Čestitke in velik bravooooo vijoičasti bojevniki!!

AIK - MARIBOR 3:2 (1:0)

Stockholm, Friends Arena. Kvalifikacije za UEFA Champions League, 2. krog, povratna tekma. 19.179 gledalcev. Sodnik: Adrien Jaccottet. Pomočnika: Vital Jobin in Matthias Sbrissa. Četrti sodnik: Alessandro Dudic (vsi Švica). Kontrolor sojenja: Lucilio Batista (Portugalska). Delegat: Philippe Prudhon (Francija).

AIK: Linner, Granli (106` Dimitriadis), Karlsson, Mets, Adu, Saletros, Lundstrom (77` Rashidi), Larsson, Elyounoussi, Obasi (32` Sighthorsson), Goitom              trener:Rikard Norling.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec (106` Kramarič), Cretu, Hotić, Kotnik (91` Požeg Vancaš), Kronaveter, Tavares (86` Mešanović)          trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Karlsson (4), 1:1 Kotnik (48), 2:1 Larsson (61), 3:1 Elyounoussi (93), 3:2 Cretu (117)

Gorazd Elvič                                                                        foto:G.Elvič

31.07.2019 ob 23:58h