• Nogometni bog Marcos odprl vrata Evrope

• Nogometaši Maribora so v prvi tekmi 3. predkroga Lige prvakov po potrpežljivi igri, a s težavo, premagali islandski Hafnarfjördur. Po tekmi je bil gostujoči trener Heimir Gudjönsson v svoji izjavi zelo objektiven, vendar puške v koruzo še ni vrgel: `Menim, da je bil Maribor boljši. Mi smo se dobro branili, ampak Maribor je dosegel gol. V tem delu igre smo bili nepazljivi. Maribor je imel še dve ali tri priložnosti, a ta rezultat nam še daje možnost za napredovanje, čeprav s porazom ne moremo biti zadovoljni. Na povratni tekmi moramo ustvariti več priložnosti, imeti več posesti žoge.` Na vprašanje o podpori njihovih navijačev na domačem stadionu pa se nasmejal: ` Prišlo jih bo 3000, no morda 2000, bomo tudi zadovoljni!`

NK MARIBOR - FH HAFNARFJÖRDUR 1:0 (0:0)

Stadion Ljudski vrt, 3. krog kvalifikacij za UEFA Champions League, prva tekma, gledalcev 8166, sodnik: Andris Treimanis (Latvija)

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Ahmedi, Kabha, Vrhovec, Bajde, Tavares, Mešanović          trener:Darko Milanič.

FH HAFNARFJÖRDUR: Nielsen, P. Vidarsson, Olafsson, Doumbia, Bodvarsson, D. Vidarsson, Palsson, Valdimarsson, Lennon, Finnbogason, Gudnason    trener:Heimir Gudjonsson.

strelec:Tavares 1:0 (54)

Vijoličasti so tekmo začeli previdno, a so vseeno poskušali z napadalnimi akcijami, a robustni obrambni igralci Hafnarjfjördurja so jih brez večjih težav zaustavljali, pa tudi mariborske podaje v konico napada so bile večkrat nenatančne. V 8. minuti je prvi s strelom iz 20 metrov poskusil Marwan Kabha, a je bil vratar Gunnar Nielsen na mestu.

Kmalu zatem so z nekaj akcijami zapretili tudi gostje, a so njihovi streli zgrešili mariborska vrata. So pa Islandci pokazali, da so kompaktna in disciplinirana ekipa in da bodo trd oreh za varovance trenerja Milaniča. Valon Ahmedi je bil naslednji v mariborski ekipi, ki je poskusil od daleč v 29.minuti, a njegov kar močan strel je končal ob desni vratnici.

V 43. minuti pa je Maribor bil zelo, zelo blizu vodstva. Kabha se je  odločil za samostojni prodor, nato pa poslal pravi projektil z okoli 25 metrov in na veliko žalost navijačev zadel stičišče vratnice in prečke. Malo kasneje je z roba kazenskega prostora še enkrat s strelom poskusil Ahmedi, a je žoga zletela čez vrata.

Vijoličasti so v drugem polčasu zaigrali mnogo bolje, gostje pa so postali nekoliko manj agresivni in v 54.minuti je Ljudski vrt eksplodiral. Aleksander Rajčević je z desne strani poslal uporaben predložek v kazenski prostor,  Marcos Tavares je bil nepokrit, mariborski velemojster nogometa pa takšne napake nemilosrdno kaznuje in žoga je po njegovem natančnem strelu z glavo končala za hrbtom gostujočega vratarja Nielsena.

V 67. minuti bi nato Maribor skoraj moral zapečatiti usodo simpatičnih gostov, saj bi Vrhovec vratarja `lahko vprašal` kam mu naj zabije, a je, potem, ko se je znašel popolnoma sam na šestih metrih pred golom, z glavo zgrešil nemogoče.

Da bi Mariborčani le prišli do tako željenega, še drugega gola, sta za zadnjih 15 minut  v igro vstopila sveža napadalca Damjan Bohar in Luka Zahović, ki sta zamenjala Ahmedija in Jasmina Mešanovića, a obramba gostov je uspela zadržati vse mariborske poskuse, v sami končnici pa so Islandci celo poskušali izenačiti, a jim na srečo ni uspelo.

Povratna tekma bo v sredo 2. avgusta ob 20h30 po našem času v Hafnarfjördurju.