• Nogometni bog Tavares je spet odločil

•

Vijoličasti so na derbiju 31. kroga Prve lige premagali Muro s 3:2. Odločilni gol pa je še enkrat več dosegel neuničljivi Marcos Tavares v 94. minuti in tako s 154-tim golom še povišal svoj rekord doseženih golov v slovenski 1.ligi.

NK MARIBOR : NŠ MURA 3:2 (2:0)

Stadion Ljudski vrt, brez gledalcev, Prva Liga Telekom Slovenije, 31. krog. Sodnik Damir Skomina (Koper), pomočnika sodnika Jure Praprotnik in Andraž Kovačič (oba Ljubljana), četrti sodnik Mihael Antič (Dekani, delegat Gojko Setnikar (Ljubljana)

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Peričić, Mitrović, Viler (65` Kolmanič), Vrhovec, Cretu (65` Dervišević), Pihler, Požeg Vancaš (74` Tavares), Bajde (65` Felipe Santos), Zahović (65` Mešanović)               Trener: Sergej Jakirović

MURA: Obradović, Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm (46` Pucko), Kouter, Horvat, Bobičanec, Šušnjara (46` Karamarko), Cipot (90` Žižek), Maroša (85` Filipović)                                                          Trener: Ante Šimundža

Strelci: 1:0 Cretu (4), 2:0 Bajde (25), 2:1 Maruško (60), 2:2 Maroša (70, 11m), 3:2 Tavares (90+4)

Maribor je v prvih tridesetih minutah igre povedel z dvema eurogoloma Alexandruja Cretuja in Gregorja Bajdeta in vse je kazalo, da bo kar zlahka prišel do zmage, še posebej, ker Mura ni kazala tiste svoje prepoznavne podobe, s katero so dolgo časa v prvenstvu bili v igri za sam vrh.

A v drugem delu se je nato marsikaj spremenilo, saj je trener Prekmurcev Ante Šimundža ob polčasu opravil dve uspešni menjavi, ko je v igro poslal Karamarka in Pucka ter spremenil sistem igre v 3-4-3 in sredi drugega polčasa so črno - beli, najprej z golom Matica Maruška, po gneči pred golom Maribora, nato pa še z uspešno realizirano enajstmetrovko Amadeja Maroše, ki jo je pravilno dosodil odlični sodnik Damir Skomina, izid izenačili..

Igralci Maribora so se nato na vse pretege trudili doseči zmagoviti gol, saj bi se z neodločenim izidom verjetno že dokončno poslovili od vnovične osvojitve naslova, a je vse do zadnjih sekund tekme kazalo, da jim ne bo uspelo, čeprav so menjave Jakirovića, predvsem je prednjačil Dervišević, prinesle prevzem vajeti igre v mariborske roke. Vijoličasti pa po mnogih neuspelih poskusih niso povesili glav in so se še naprej trudili ter kar dvakrat stresli okvir vrat, a žoga ni in ni hotela v gol Matka Obradovića.

Nato pa je v zadnji sekundi ponovno, kot že ničkolikokrat v zadnjih 12 letih, na sceno stopil legendarni kapetan Maribora Marcos Tavares in, kot je po tekmi sam dejal, s pomočjo Jezusa in angelčkov, dosegel izredno pomemben gol za zmago. Z levico je sprožil diagonalni strel z desne strani, žoga pa je na poti proti golu zadela Marina Karamarka ter končala v mreži nemočnega Obradovića in začelo se je veliko slavje vseh igralcev in strokovnega vodstva Maribora.

Gorazd Elvič                                                                     foto:G.Elvič

06.07.2020 ob 00:09h