• Ognjemet Viol za zmago v Kidričevem

• Razigrani vijoličasti so svoje privržence navdušili z zmago, ob kateri so Viole izvedle kar ognjemet.

NK ALUMINIJ : NK MARIBOR 0:2 (0:1)

Športni park Kidričevo, Prva Liga Telekom Slovenije, 18. krog, gledalcev 1700 , sodnik Rade Obrenović (Ljubljana), pomočnika sodnika Andraž Kovačič in Aleksandar Kasapović(Ljubljana), četrti sodnik Mitja Žganec (Ljubljana), delegat Vlado Močnik (Rogatec)

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšić, Pantalon, Martinović, Ploj (70` Amuzie), Petrovič, Leko (81` Kontek), Vrbanec, Pečnik (58` Čermak), Klepač, Živković        Trener: Slobodan Grubor

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Mitrović, Peričić, Viler, Dervišević, Cretu (77` Vrhovec), Požeg Vancaš, Kronaveter, Mešanović (80` Kotnik), Zahović (90+1` Tavares)                  Trener: Darko Milanič

Strelca: 0:1 Zahović (4), 0:2 Dervišević (57)

V zadnji tekmi 18. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Maribor na derbiju v Kidričevem z 2:0 premagal Aluminij in tako poslal sporočilo Olimpiji, da se borba za prvo mesto nadaljuje.

Mariborčanom je uspelo, da so prvi letos osvojili vse tri točke na vročem terenu v Kidričevem. Zahović je zadel prvi in to že v 4.minuti, potem ko ga je Rok Kronaveter lepo zaposlil v kazenskem prostoru. Žogo je napadalec Maribora najprej lepo ustavil, nato pa s konico nogometnega čevlja streljal. Janžekoviču je pri posredovanju spodrsnilo, tako, da je le s pogledom lahko spremljal pot žoge v mrežo.

Kidričani so nato zaigrali bolj napadalno in mariborska obramba je imela kar nekaj dela. V 11.minuti je Matic Vrbanec streljal z razdalje, Handanović je žogo odbil, Tilen Pečnik pa je žogo nato v ponovljenem poskusu poslal čez gol.

Handanović je dobro posredoval tudi v 22. minuti, ko ga je s peto iz neposredne bližine poskušal premagati Ante Živković, a je bil iskušeni Jasmin na mestu.

V 35. minuti je po prostem strelu z leve strani in poskusu Ilije Martinovića bilo spet nevarno za mariborsko mrežo, a je žoga zletela mimo leve vratnice.

Tudi Mariborčani so si priigrali še eno priložnost, toda Jasmin Mešanović je po lepi akciji streljal čez gol.

Ob koncu prvega polčasa je pritisk Aluminija splahnel, a vijoličasti niso uspeli kaznovati nekaj napak obrambe Aluminija, za kar bi bili skoraj kaznovani, a je v zadnji minuti svojo ekipo po strelu Pečnika, še enkrat več, rešil Jasmin Handanović.

Varovanci trenerja Milaniča so drugi polčas začeli z željo po večji posesti žoge in postajali so vedno nevarnejši.  Kronavetru sicer ni uspelo realizirati priložnosti, ki se mu je ponudila, a kar ni uspelo njemu, je v 57.minuti čudežno uspelo Derviševiću. Izvrstno je izvedel kot iz desne strani, žoga pa je po visokem loku končala za hrbtom Janžekoviča, ki pa je tudi, roko na srce, več kot slabo posredoval.

Aluminij je nato brezpogojno napadel, igra pa je postajala vse zanimivejša.  Nevaren je bil predvsem Mihael Klepač, ki je imel kar tri priložnosti za znižanje rezultata, najlepšo v 74. minuti, ko se je znašel sam pred Handanovićem, a je sprožil mimo gola. Kmalu zatem je zadel tudi prečko, nenatančen pa je bil tudi Nikola Leko.

Odlične priložnosti so imeli tudi vijoličasti, a je Janžekovič po slabih posredovanjih pri obeh golih, v končnici tekme začel prav blesteti in je Aluminij pri strelih Rudija Požega Vancaša, Jasmina Mešanovića in Mitje Vilerja rešil še višjega poraza.

Mariborčane po tej zasluženi zmagi, v naslednjem kolu v soboto v Ljudskem vrtu, čaka dvoboj s Triglavom iz Kranja.

Gorazd Elvič                                                              foto:G.Elvič

24.11.2019 ob 20:23h