• Pet žog v mreži Ankarana

• Nogometaši Maribora so v 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije brez večjih težav visoko premagali Ankaran Hrvatini, ki zaradi znanih zapletov glede igranja svojih domačih tekem v Kopru, prvenstvene obračune kot domačin igra v Dravogradu.

ANKARAN HRVATINI - NK MARIBOR 1:5 (0:2)

Športni center Dravograd, Prva Liga Telekom Slovenije, 4. krog, gledalcev 1500,  sodnik: Roman Glažar (Hajdina)

ANKARAN HRVATINI: Paal, Primc, Dautović (61` Mate), Pahor, Gliha, Klapan, Dodlek (74` Angov), Kidrič, Humar (70` Matoševič), Badžim, Delgado          trener:Vlado Badžim.

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Billong, Šuler, Viler, Hotić (83` Ahmedi), Pihler, Kabha, Kramarič (68` Bohar), Zahović, Mešanović (76` Tavares)         trener:Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Kramarič (2), 0:2 Pihler (35), 0:3 Hotić (56), 1:3 Kidrič (63), 1:4 Tavares (80), 1:5 Delgado (90, avtogol)

Mariborčani so že takoj v začetka tekme žačeli odločno, z željo čim prej zadeti. To jim je tudi uspelo in že v 2. minuti je zadetek za 1:0 dosegel Martin Kramarič, ki je ponovno dokazal, da si zasluži, po tem, ko je zadnji dve leti prebil na posoji v Krškem, čimvečkrat priložnost v prvi ekipi Maribora.

V nadaljevanju so obrambi gostiteljev veliko nevšečnosti povzročali predvsem Luka Zahović, Jasmin Mešanović in Dino Hotič s svojimi dobrimi podajami pa tudi streli od daleč. V 18. minuti so Mariborčani zadeli še drugič, ko je žogo  v gol po podaji Mitje Vilerja potisnil Hotič, a je sodniška trojka zadetek verjetno neupravičeno razveljavila, saj Viler v trenutku sprejema žoge ni bil v ofsajdu. KLjub temu pa so varovanci Darka Milaniča, še pred odmorom, svoje vodstvo podvojili, saj je v 35.minuti, po predložku iz kota, z glavo zadel Aleks Pihler.

Tudi v drugem polčasu so Mariborčani še naprej igrali učinkovito in v 56. minuti je na 0:3 povišal Hotič, ki je z natančnim strelom v zgornji desni kot premagal nemočnega vratarja Ankarana Mateja Paala.

Primorci pa se tudi po tretjem prejetem zadetku niso predali in so potem, ko je njihov trener Badžim opravil nekaj rošad v postavitvi svojega moštva, uspeli doseči gol upanja. Zabil ga je Rok Kidrič, ki je po predložku z leve strani, z glavo premagal Jasmina Handanovića.

Toda skrito upanje neizkušenih Primorcev po morebitni kakšni točki ni trajalo dolgo, saj ga je kmalu zatrl kapetan Maribora Marcos Tavares, ki je približno 5 minut po tem, ko je v 75,minuti vstopil v igro, z natančnim strelom rutinirano ukanil Paala in vijoličasti so spet povedli  s tremi goli razlike.

Po popolni premoči državnih prvakov tudi v končnici tekme, je končni izid, z avtogolom v 90.minuti, postavil Raul Delgado, ki je po podaji Ahmedija, žogo nesrečno preusmeril v lastno mrežo.