• Petarda v mreži Džafića

• Nogometaši Maribora so v Kranju suvereno zmagali na preloženi tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Vratar Triglava je moral kar petkrat pobrati žogo iz svoje mreže, še najmanj tolikokrat pa je rešil svoje soigralce pred še višjim porazom.

TRIGLAV - MARIBOR 0:5 (0:3)

Športni park Kranj, Prva Liga Telekom Slovenije, preložena tekma 20. kroga, gledalcev 900, sodnik Mitja Žganec (Ljubljana).  pomočnika sodnika Grega Kordež (Dol pri Ljubljani) in Matej Vojska (Dob), četrti sodnik Tomislav Pospeh (Ljubljana), delegat Vinko Pokovec (Ljubljana).

NK TRIGLAV: Džafić, Križaj (28` Bojić), Elsner (80` Kryeziu), Zec, Šmit, Robnik, Vokić (46` Kuhar), Krcić, Mlakar, Majcen, Poplatnik    trener:Siniša Brkić

NK MARIBOR: Handanović, Hodžić, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Pihler (64` Vršič), Kramarič (71` Tavares), Hotić (64` Ahmedi), Zahović, Mlakar  trener Darko Milanič.

strelci: 0:1 Zahović (13), 0:2 Mlakar (19, 11m), 0:3 Šmit (39, avtogol), 0:4 Tavares (75), 0:5 Zahović (88)

rumeni kartoni : Elsner (3), Ivković (15), Zec (11), Šmit (75), Šuler (85)

rdeči karton: Zec (18)

Vijoličasti so takoj krenili silovito proti golu Triglavanov,  njihovo nenehno napadanje pa je že v 13.minuti obrodilo sadove, saj je po odličnem Mlakarjevem predložku z desne strani iz neposredne bližine z glavo zadel  Zahović. Luka je tako zadel že na tretji zaporedni tekmi in je očitno prebrodil strelsko krizo, ki je trajala kar nekaj tekem,

Praktično že v nasprotnem napadu, pa se je domačinom ponudila priložnost za izenačenje,  saj je Saša Ivković v svojem kazenskem prostoru storil nespameten prekršek za najstrožjo kazen, a je Jasmin Handanović strel Mateja Poplatnika z bele točke fantastično ubranil. Še enkrat več se je pri tem potrdilo nepisano nogometno pravilo, da naj enajstmetrovke ne izvaja igralec, nad katerim je bil storjen prekršek.

V 18. minuti pa je bila tekma praktično odločena, saj je Triglav ostal brez izključenega Davida Zeca, ki je v kazenskem prostoru na nedovoljen način zaustavil Zahovića, si prislužil rdeči karton, enajstmetrovko pa je suvereno izkoristil najboljši igralec tekme Jan Mlakar in zadel za 2:0.

Do vodstava s 3:0 so vijoličasti prišli po avtogolu Vlada Šmita, ki se je na tekmi izkazal tudi z rokoborskimi vložki, a mu je sodnik Mitja Žganec  pri tem večkrat pogledal skozi prste.

Po tem zadetku so Mariborčani nekoliko stopili s plina in hranili moči za nadaljevanje napornega ritma tekem, ki sledijo, a so vseeno še dvakrat zadeli. Najprej je bil v 75.minuti uspešen najboljši strelec Maribora vseh časov Marcos Tavares, ki je v igro vstopil v drugem polčasu in zadel po še eni odlični akciji in podaji Mlakarja.  Piko na i, pa je še z drugim zadetkom na srečanju postavil Luka Zahović in tudi pri tem golu je več kot pol posla s prodorom in odlično podajo opravil Mlakar, ki je tokrat res pokazal, zakaj je v svoji karieri zaigral že tudi za slovito Fiorentino.

Gorazd Elvič                                                          foto:G.Elvič

11.04.2018 ob 19:22h