• Po igri brez igre delitev točk

• Večni derbi med najboljšima slovenskima kluboma Olimpijo in Mariborom, se je v Stožicah končal brez zmagovalca in brez zadetkov, saj sta se obe ekipi opredelili za igro brez prevelikega tveganja.

OLIMPIJA - NK MARIBOR 0:0

ŠRC Stožice Ljubljana, Prva Liga Telekom Slovenije, 7. krog, gledalcev 13000,  sodnik Damir Skomina (Koper)

OLIMPIJA LJUBLJANA: Vodišek, Apau, Ilić, Bajrić, Štiglec, Čanađija, Tomić, Kapun, Alves (od 78. Vombergar), Oduwa (od 69. Savić), Issah (od 83. Brkić) trener:Igor Biščan

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Viler, Kabha, Vrhovec, Kramarič (od 65. Tavares), Ahmedi (od 85. Hotić), Bohar (od 74. Bajde), Mešanović     trener:Darko Milanič

To je bil klasičen derbi, v katerem sta se trenerja obeh moštev v taktični postavitvi bolj ukvarjala s tem, kako zadetka ne prejeti, kot pa ga dati. Posledica tega je bilo zelo malo akcij, ki bi vsaj malo dišale po golu, tako, da sta oba vratarja ostala praktično brez dela. To še posebej velja za prvi polčas, saj se je v drugem igra vsaj malo razživela.

V 52.minuti, so prvi, do vsaj nekoliko resnejše priložnosti prišli Mariborčani, ko je po podaji Blaža Vrhovca, čez vrata Vodiška streljal Martin Kramarič.

Nekaj minut pozneje je poskusil tudi Valon Ahmedi, a ni bil uspešen. To je vzpodbudilo tudi Ljubljančane, ki so največ poskušali preko nevarnega  Issaha Abassa in v 70.minuti se je mladi Ganec le nekako prebil mimo izkušenega Šulerja, a ostalo je pri izidu 0:0. Nekaj trenutkov zatem je tudi Stefan Savić, ki je vstopil v igro šele v 69.minuti, streljal čez mariborska vrata.

Na koncu sta mreži ostali nedotaknjeni, o igri pa največ pove podatek, da je vsako izmed moštev v okvir vrat sprožilo le po en strel.

Olimpija je v celoti gledano sicer imela nekoliko večjo posest žoge (56:44), a vse to je bila le posledica taktike mariborskega strokovnega štaba, saj so vijoličasti, predvsem v prvem polčasu Ljubljančanom navidezno prepustili sredino igrišča, a so njihovo gro tudi povsem umrtvili, ter prežali na svojo priložnost iz protinapada. Žal tokrat  Mešanović, Kramarič in Ahmedi niso bili kaj posebej nevarni, tako, da so se vijoličasti morali zadovoljiti z delitvijo točk, ki pa je bila glede na prikazano tudi najpravičnejša.

Mariborski nogometaši so tako ohranili uspešen niz na gostovanjih pri večnem tekmecu, saj jih Olimpija pred svojimi navijači ni uspela premagati že vse od marca 2014.

Po tekmi sta trenerja opisala vsak svoj vidik razpleta derbija:

Igor Biščan:` To je bil klasični derbi, trd, z  le nekaj priložnosti na obeh straneh. Eni in drugi nismo mogli imeti popolnega nadzora. Če bi ga uspeli vzpostaviti, bi verjetno lahko prišli tudi do kakšne lepše priložnosti, mogoče tudi gola, tako pa smo na koncu oboji zasluženo osvojili po točko.`

Darko Milanič:`Zelo sem zadovoljen s tem, kako so se fantje po torkovem uspehu odzvali. Pričakovali ste, da bomo padli, ampak ni bilo tako. Bili so odlični fizično in psihično, zato si zaslužijo pohvale. Mislim, da smo mi izgubili dve točki, saj smo imeli lepše priložnosti.`