• Po zmagi proti Gorici, Maribor na +10

• Vijoličasti so izkoristili spodrsljaj Olimpije, ki je ostala brez točk proti Triglavu in si z zmago nad Gorico na prvenstveni razpredelnici priigrali deset točk prednosti. To je seveda močan veter v njihova jadra pred, morda že odločilnim največjim slovenskim derbijem, ki bo prihodnjo soboto v Ljubljani.

MARIBOR - GORICA 2:1 (0:0)

Stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 22. krog. 4000 gledalcev. Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Aleksander Kasapović in Alen Salkić (oba Ljubljana). Četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Delegat: Janko Ponikvar (Ljubljana).

NK MARIBOR: Pirić, Klinar, Rajčević, Ivković, Kolmanič, Dervišević, Cretu, Felipe Santos (69` Kramarič), Mešanović (81` Vršič), Tavares, Zahović (86` Žugelj)                                                                                     Pomočnik trenerja: Saša Gajser

GORICA: Sorčan, Halilović, Tomiček, Lipušček, Celcer, Kolenc, Oršolić (63` M. Kavčič), Šipek, Osuji (79` Hodžić), Smajlagić (63` Kotnik),Velikonja        Trener: Nermin Bašić.

Strelci: 1:0 Tavares (51), 2:0 Zahović (56), 2:1 Kotnik (75)

Rumeni karton: Oršolić (34), Klinar (84), Kolmanič (90), Celcer (90+1)

Mariborčani so začeli dvoboj močno oslabljeni, saj je zaradi poškodb in kartonov manjkalo kar devet igralcev, pa tudi trener Milanič ekipe ni vodil ob igrišču, saj  je zaradi kazni moral tekmo spremljati s tribune. Njegovi varovanci so v prvem polčasu prikazali slabo predstavo in si ob strnjeni obrambni formaciji gostov niso priigrali niti ene prave priložnosti.

Bolje so zaigrali v nadaljevanju , ko sta v prvih desetih minutah drugega polčasa goriškega vratarja Sorčana premagala  Marcos Tavares in Luka Zahović ter tako praktično odločila dilemo o zmagovalcu.

Toda v nadaljevanju se je izkazalo, da le še ni vse odločeno, saj bi Goričani, potem ko je Andrej Kotnik z glavo v 75.minuti zadel za priključek, ob koncu tekme mogoče lahko celo izenačili, saj se nesigurni sodnik Perić ni odločil, da bi pri oviranju Lipuščka pred mariborski golom, pokazal na belo piko.

Na koncu sta se trener gostov Nermin Bašić in pomočnik trenerja Maribora  Saša Gajser vseeno strinjala, da je zmaga Maribora zaslužena, Bašič pa je bil, kljub porazu, zelo zadovoljen z igro svoje ekipe, na kateri želi sedaj graditi pot iz rezultatske krize, v kateri se je v zadnjem času znašla njegova ekipa.

Kapetan gostov Žiga Lipušček je po tekmi tako komentiral sporno situacijo: "Rekel bi, da je bila enajstmetrovka, saj smo si po tekmi pogledali  tudi posnetek. Res čisti penal, a ne krivim nikogar. Težka situacija. Enkrat te nagradi, drugič ti vzame. Naslednjič upam, da bo nagradilo nas."

Gorazd Elvič                                                               foto:G.Elvič

09.03.2019 ob 22:50h