• Poraz, ki daje upanje na nogometni raj

• HAPOEL BEER-SHEVA FC - NK MARIBOR 2:1 (2:1)

Stadion Turner Beer Sheva, UEFA Champions League, play-off, prva tekma. glavni sodnik Jonas Eriksson, pomočnika: Mathias Klasenius in Daniel Warnmark

delegat: Harry Been (Nizozemska).

HAPOEL BEER-SHEVA FC:Haimov, Korhut, Tzedek, Taha, Bitton, Einbinder, Ogu, Radi (84` Isaac Cuenca), Nwakewme, Ghadir (65` Pekhart), Melikson                                                           trener: Barak Bakhar

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Viler, Kabha, Vrhovec (87` Pihler), Bohar, Ahmedi, Hotić (71` Zahović), Tavares (73` Mešanović)                                                            trener: Darko Milanič

strelci: o:1 Tavares (10.min), 1:1 Nwakewme (12.min), 2:1 Tzedek 11m (45.+3min)

Vsi goli so bili doseženi že v prvem polčasu, povedli pa so mariborski nogometaši že v 10 minuti, potem, ko je Tavares kaznoval hudo napako domačih centralnih branilcev.

Izraelci so v prvem polčasu sicer skoraj večino igralnega časa dominirali, a je mariborska obramba, razen v 12.minjuti, ko je Nwakewme z izrednim strelom dosegel evrogol, vse napade uspešno ustavljala. V sodnikovem dodatku pa je Hapoel nato, po (pre)strogo dosojeni enajstmetrovki povedel. Prekršek je na robu kazenskega prostora storil Blaž Vrhovec, Eriksson pa je pokazal na belo točko, s katere je nato neubranljivo  zadel branilec Tzedek.

V drugem polčasu je igra potekala večinoma na sredini igrišča, gostitelji pa so prvi dvakrat zapretili Handanoviću, ki se je še posebej izkazal v 49. minuti, ko je Meliksonu ubranil strel iz neposredne bližine in žogo ujel na golovi črti. Nato so pobudo prevzeli vijoličasti, dobro kontrolirali igro in na svoje priložnosti čakali iz protinapadov. V 71. minuti je Darko Milanič posegel tudi po menjavah in v igro namesto Dina Hotića poslal Luko Zahovića, že tri minute zatem pa je rahlo poškodovanega Tavaresa zamenjal Jasmin Mešanović. Slednji je po strelu iz obrata poskušal presenetiti domačega vratarja, a ostalo je pri 2:1.

V končnici tekme so Izraelci še enkrat poskusili z večjim pritiskom na mariborska vrata doseči še tretji gol in v 90.minuti, je močno streljal najboljši igralec tekme Nwakaeme, njegov strel pa je Handanović uspel zadržati in tekma se je končala z minimalnim porazom Maribora, ki vijoličastim, zaradi doseženega gola v gosteh, daje vseeno dokaj lepe možnosti za napredovanje.

Povratni obračun bo v torek ob 20h45 v Ljudskem vrtu.