• Prekinitev tekme na Fazaneriji

• Ko je Maribor na Fazaneriji v derbiju 21. kroga Prve lige Telemach proti Muri tudi v drugem polčasu nadaljeval s suvereno predstavo in vodil z 2:0, se je v 58.minuti zgodil nerazumen in popolnoma nepotreben incident, ki naj bi ga brez potrebe povzročili gostujoči navijači, zbrani v posebnem sektorju za gostujoče navijaške skupine. Z eksplozivnim predmetom, so domnevno, po navedbah gostiteljev, poškodovali pet članov ekipe Mure, ki so se segrevali za morebiten vstop v igro v nadaljevanju tekme.

Po daljši prekinitvi in posvetovanju vseh odgovornih od delegata, sodniške ekipe, predstavnikov varnosti in policije do predstavnikov klubov, je nato bila sprejeta odločitev, da se tekma, ki je bila vse do prekinitve, zaradi dobre nogometne predstave, velikega števila navijačev in lepega vremena, pravi praznik nogometa, dokončno prekine.
        Epilog bo sledil v naslednjih dneh, kakršen koli pa bo, bo v vsakem primeru prinesel veliko škodo slovenskemu nogometu.

Gorazd Elvič foto:G.Elvič

18.02.2024 ob 19:11h