• Razprodaja ugleda se nadaljuje

•

NK MARIBOR - CELJE 0:2 (0:0)

17.5.2017, Stadion Ljudski vrt Maribor, Prva Liga Telekom Slovenije, 34. krog, gledalcev 1200,  sodnik: Rade Obrenović ( Ljubljana)

NK MARIBOR: Obradović, Hodžić, Rajčević, Šuler, Viler, Vujčić (61` Ogrinec), Hotić, Pihler (74` Novaković), Ahmedi (62` Bajde), Zahović, Tavares           trener: Darko Milanič.

CELJE: Rozman, Brecl, Džinić, Travner, Vidmajer, Pungaršek (79` Pišek), Cvek, Požeg Vancaš, Podlogar, Cvijanović (90+2` Klemenčič), Volaš (90` Lupeta) trener: Igor Jovićević.

Strelca: 0:1 Cvek (57), 0:2 Podlogar (84)

Vijoličasti so po tekmi proti Aluminiju preteklo nedeljo, tudi v dvoboju proti Celjanom prikazali klavrno igro in še drugič zapored izgubili. `Grofje` so  povsem zasluženo domov odnesli vse tri točke in ohranili še nekaj minimalnih možnosti za uvrstitev v Evropo.

Prvi polčas tekme je postregel z zelo malo priložnostmi. Vratarja sta ostala brez dela, saj pravega strela na gol ni bilo.  Mariborčani so resneje sprožili na vrata gostujoče ekipe šele v 37.minuti, Celjani pa so zadeli v okvir vrat le dve minuti prej.

Po še bolj anemični igri vijoličastih v nadaljevanju, so Celjani povedli v 57. minuti.  Elvedin Džinić je z desne strani podal Lovru Cveku, ta pa je z 18 metrov žogo zabil v desni kot vrat vratarja Marka Obradovića.

Mariborčani so sicer potem s kar štirimi napadalci poskušali izenačiti, saj je Milanič namesto dveh vezistov Ahmedija in Pihlerja, v ogenj poslal Novakovića in Bajdeta, toda napadi in streli proti celjskim vratom niso bili nevarni in natančni. Celjani so nato mariborsko usodo zapečatili v 84. minuti, ko je z desne strani sprožil Matej Podlogar, žoga pa je zadela desno vratnico ter se odbila v Adisa Hodžića, ki ni imel nobene možnosti, da bi preprečil njeno pot v mrežo Maribora.

Tokrat maloštevilni in nezadovoljni navijači vijoličastih so po zadnjem žvižgu nesigurnega sodnika Obrenovića, igralce Maribora in trenerja Milanića v slačilnico pospremili z glasnimi žvižgi.