• Rutinska zmaga Maribora

• Nogometaši Maribora so, z ne preveč prepričljivo igro, s 3:0 premagali Krško, ki se je uspelo solidno upirati le v prvem polčasu. Vijoličasti so tako svojo prednost pred Olimpijo na vrhu lestvice Prve lige povišali na šest točk.

NK MARIBOR - NK KRŠKO 3:0 (0:0)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 17. krog, gledalcev 2500, sodnik Nejc Kajtazović, pomočnika sodnika Rafael Ajdovec in Davor Brezar, četrti sodnik David Šmajc (vsi Kranj), delegat Danijel Žalik (Turnišče)

NK MARIBOR: Pirić, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Cretu (68` Dervišević), Pihler, Felipe Santos (78` Mlakar), Tavares, Mešanović, Zahović (84` Bajde) trener: Darko Milanič.

NK KRŠKO: Zalokar, Ristovski, Ejup (53` Kulinitš), Brekalo, Kordić, Mandić (72` Sokler), Da Silva, Volarič, Perić, Vukušić (81` Štefulj), Volaš. trener: Radovan Karanović.

strelci: 1:0 Zahović (63), 2:0 Tavares (65), 3:0 Pihler (77)

Mariborčani so sicer v igri prevladovali že v prvem polčasu, toda pravih priložnosti si niso uspeli priigrati. Na drugi strani so Krčani imeli le eno priložnost, a je bila ta iz kategorije tistih, ki jim pravimo, da so sto procentne in iz katere bi skoraj morali poentirati. V 34. minuti je namreč po izredni globinski podaji Ante Vukušić sam stekel proti vratom Pirića, ki je v vratih Maribora tokrat dobil prednost pred Handanovićem, a je preveč okleval s strelom, tako da ga je dohitel Marko Šuler in mu vrhunsko izbil žogo.

V drugi polčas je Maribor krenil še bolj odločno in Saša Ivković je kaj kmalu po lepi podaji Klinarja žogo poslal le za las mimo vrat.

V 63. minuti pa je Maribor le povedel z 1:0. Jasmin Mešanović je na levi strani lepo podal v kazenski prostor do Luke Zahovića, ta pa je nato v stilu pravih golgeterjev z diagonalnim strelom premagal solidnega Zalokarja. To je bil za Zahovića osmi zadetek v sezoni.

Le dve minuti pozneje je bila tekma praktično odločena, saj je kapetan Marcos Tavares iz bližine dosegel svoj šesti gol vsezoni, večino posla pa je pri tem zadetku opravil vedno boljši Felipe Santos.

V 77. minuti je za končnih 3:0 zadel še Aleks Pihler, ki mu je pri tem izdatno pomagal Marcos Tavares , saj je z leve strani podal pred gol, ob tem zadel vratnico, od nje pa se je žoga odbila točno na nogo Pihlerju, ki mu ni bilo težko zadeti nebranjene mreže.

Mariborske nogometaše  v naslednjem krogu čaka mnogo težja naloga, saj bodo morali na težko gostovanje v Domžale.

Gorazd Elvič                                                                foto:G.Elvič

24.11.2018 ob 21:48h