• Vijoličasti končno suvereno do zmage

• Maribor je v Ljubljani proti Bravu dokazal, da lahko zaigra tudi mnogo bolje kot na nekaterih predhodnih tekmah, tako da suverena zmaga varovancev Sergeja Jakirovića v nobenem trenutku ni bila vprašljiva. Na tej tekmi se je tudi videlo kako je ekipi v zadnjih tekmah manjkal Rok Kronaveter, ki je ponovno pokazal svojo kvaliteto.

NK Bravo - NK Maribor 0 : 3 (0 : 0)

ŠRC Stožice Ljubljana, Prva Liga Telekom Slovenije, 34. krog, brez gledalcev, sodnik Nejc Kajtazović (Kranj),  pomočnika sodnika Aleš Skok (Ptujska Gora) in Manuel Vidali (Gračišče), četrti sodnik David Šmajc (Kranj),  delegat Borut Knafelc (Pobega)

BRAVO: Vekić, Trontelj (77` Kancilija), Brekalo, Drkušić (62` Španring), Kurtovič, Žinko, Agboyi, Ogrinec, Nukić, Kramarič (66` Abdurahimi), Baturina Trener: Dejan Grabić

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Mitrović (86` Koblar), Peričić, Klinar, Dervišević, Pihler (86` Maher), Požeg Vancaš (74` Felipe Santos), Kronaveter, Mešanović (74` Bajde), Zahović (64` Tavares)      Trener: Sergej Jakirović

Strelci: 0:1 Zahović (53), 0:2 Tavares (69), 0:3 Bajde (82)

Rumeni karton: Drkušić (25), Požeg Vancaš (31), Pihler (33), Maher (87)

Vijoličasti so bili mnogo boljši že ves prvi polčas, a so morali na svoj prvi gol čakati vse do 53. minute. Martin Milec je izvrstno prodrl po desni strani in poslal natančen predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je  Luka Zahovič spretno izkoristil napako vratarja Vekiča, ki je slabo posredoval v skoku in je žogo z glavo poslal v mrežo.

Maribočani so vodstvo povišali v 69. minuti, ko sta Rudi Požeg Vancaš in Rok Kronaveter na levi strani prelisičila obrambo Brava, Kronaveter pa je z lepo asistenco zaposlil svojega kapetana Marcosa Tavaresa, ki je v svojem slogu dosegel svoj naslednji , že 155 gol, v 1. slovenski ligi.

Visoko in zasluženo zmago aktualnih državnih prvakov je v 82. minuti potrdil Grega Bajde, ki je po izdelani akciji in podaji v prostor Santosa, zadel z roba kazenskega prostora.

O tem, da so Mariborčani danes zelo suvereno prišli do treh točk govori tudi velika prevlada 55:45 v posesti žoge, v strelih  skupno 21:9 in v strelih  v okvir vrat 11:3.

Gorazd Elvič                                                                      foto:G.Elvič

15.07.2020 ob 21:20h