• Vijoličasti le do točke v Celju

• CELJE - NK MARIBOR 1:1 (1:1)

Stadion Arena Petrol Celje, Prva Liga Telekom Slovenije 25. krog, gledalcev 2400, sodnik: Damir Skomina (Koper)

CELJE. Kotnik, Barišić, Džinić, Hadžić, Vidmajer, Cvek, Pungaršek (od 76. Klemenčič), Pišek, Cvijanović, Požeg Vancaš (90` Podlogar), Volaš (79` Welo Lupeta)   trener:Igor Jovičević
        NK MARIBOR: Handanović, Palčič (84` Bajde), Rajčević, Defendi, Viler, Vrhovec (69` Tavares), Pihler, Bohar (71` Hotić), Vršič, Novaković, Zahović   trener: Darko Milanič
        strelca: 0:1 Novaković (6), 1:1 Volaš (45)

Mariborčani so že takoj v začetku tekme želeli prevzeti pobudo, kar jim je tudi uspelo in že v 6. minuti so povedli z zadetkom edinega aktualnega slovenskega reprezentanta na terenu Milivoja Novakovića. Asistent je bil že enajstič v tej sezoni Dare Vršič, ki je žogo sprejel na polovici igrišča, jo popeljal dva tri korake, nato pa na desni strani kazenskega prostora lepo našel Novakovića, ki je mojstrsko z diagonalnim, razantnim strelom premagal, sicer odličnega, Matica Kotnika.

Vijoličasti so bili blizu zadetka tudi v 32. minuti po protinapadu in podaji Boharja z leve strani, ko  je z glavo zvito sprožil Pihler, Kotnik pa je izvrstno posredoval in žogo izbil v kot.  V 40.minuti se je izkazal tudi Handanović, ko  je na drugi strani, do strela z roba kazenskega prostora, prišel Goran Cvijanović.

Nato pa je sledilo izenačenje praktično v zadnji sekundi prvega polčasa. Strelec gola je bil po gneči v kazenskem prostoru Maribora in podaji Požeg- Vancaša Dalibor Volaš, ki je tako potrdil nepisani `zakon bivšega`.

Na začetku drugega polčasa so prvi resneje zagrozili ponovno Mariborčani, dober poskus Damjana Boharja s kakih 25 metrov, pa je spet vrhunsko obranil Kotnik.

Od 54. minute je nato Maribor igral z igralcem več, saj je bil po prekršku nad Rajčevićem in drugem rumenem kartonu izključen Barišić, a vijoličasti kljub temu niso našli poti do mreže gostiteljev. Še naprej je bil odličen tudi Kotnik , ki je med drugim ubranil tudi dobra poskusa Vrhovca in Vršiča, tako, da si je vratar Celjanov zasluženo priboril naziv igralca tekme.

V 83. minuti so bili Celjani, ki so se odlično branili, celo bližje zmagovitemu zadetku, saj je Jucie Lupeta, ki je v igro vstopil s klopi, z močnim strelom od daleč zadel prečko, odločilno vlogo pa je pri tem odigral tudi Handanović, ki je z vršički prstov žogi za kak centimeter spremenil smer.

Tako je na koncu ostalo pri pravični delitvi točk, obe ekipi pa spomladi še nista izgubili.