• Vijoličasti le še štiri točke za Olimpijo

• Vijoličasti so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije proti Kidričanom slavili že enajstič zapored. Žal prazen Ljudski vrt je bil tako po 7.marcu, ko je Maribor izgubil z 1:2 proti Bravu, končno spet gostitelj uradne prvenstvene tekme.

MARIBOR - ALUMINIJ 3:0 (1:0)

Stadion Ljudski vrt, brez gledalcev, Prva Liga Telekom Slovenije, 27. krog, sodnik Andrej Žnidaršič (Kranj), pomočnika sodnika Jure Praprotnik (Ljubljana) in Matej Vojska (Dob), četrti sodnik Asmir Sagrković (Vrhnika), delegat Vlado Močnik (Rogatec)

NK MARIBOR: Pirić, Klinar, Rajčević, Mitrović, Viler (40` Milec), Vrhovec (77` Dervišević), Cretu, Kronaveter (77` Pihler), Mešanović, Bajde (69` Felipe Santos), Zahović                                                                               Trener: Sergej Jakirović

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšić, Pantalon, Kontek, Ploj (60` Vrdoljak), Muminović, Čermak (83` Horvat), Marinšek (60` Šaka), Matjašič (74` Pečnik), Klepač, Živković (60` Flakus Bosilj)                                                    Trener: Slobodan Grubor

Strelci: 1:0 Kontek (45+2, avtogol), 2:0 Zahović (52), 3:0 Dervišević (85,11m)

V močnem nalivu so bili Mariborčani v prvem polčasu nekoliko aktivnejši, a Kidričani so se dobro in organizirano branili, tako, da veliko priložnosti za dosego gola ni bilo. Prvo obetavnejšo je zakuhal v 19. minuti Denis Klinar saj je lepo podal pred vrata Janžekoviča, Rok Kronaveter pa je z glavo le za las zgrešil. Pri gostih je resneje poskusil le Klepač iz razdalje, a je žoga po njegovem udarcu zletela mimo vrat Pirića.

Pet minut pred odmorom je moral igrišče zaradi poškodbe zapustiti Mitja Viler, vstopil je Martin Milec, ki je zavzel svoje mesto na desnem boku, na levo stran pa se je pomaknil Klinar.

Ko je že kazalo, da se bo prvi polčas končal brez golov, pa so vijoličasti dokaj srečno povedli v drugi minuti sodnikovega dodatka. Po predložku iz kota je Alexandru Cretu streljal z glavo, vratar Luka Janžekovič je žogo odbil, v gneči pred vrati pa jo je v lastno mrežo dokaj nespretno poslal Ivan Kontek.

Drugi polčas se je začel burno, saj so aktualni državni prvaki krenili bolj odločno in v 47. so z mariborske klopi, po prodoru Cretuja, ki je padel v kazenskem prostoru, zahtevali enajstmetrovko, ki pa je dokaj povprečni sodnik Žnidaršič, ki ni pokazal nekega posebnega občutka za igro, ni dosodil,

V 51.minuti je bil v glavni vlogi spet Kontek, saj je potem, ko je po podaji Kronavetra , Zahović že praktično premagal Janžekoviča, žogo izbil pred golovo črto ter tako preprečil še višje vodstvo Maribora.

Le minuto kasneje pa se je Luka, po slabem izbijanju Pantalona, po dolgem času le vpisal med strelce in zabeležil svoj osmi gol v sezoni.

Kidričani so nato zaigrali bolje in bi v 64,minuti skoraj znižali rezultat, a jim je to z odlično, atraktivno obrambo preprečil Pirić, ki je izbil močan strel Pantalona z glavo.

Mariborčani so bili nato še dvakrat nevarni iz prekinitev, a Nemanja Mitrović ni zadel cilja.

Končni rezultat je bil postavljen šest minut pred koncem, ko je Stipe Vrdoljak v kazenskem prostoru zrušil  Santosa, ki je po vstopu v igro predstavljal nenehno nevarnost za gostujočo obrambo. Žnidaršič je pokazal na belo točko, Amir Dervišević, ki je vstopil sedem minut pred tem, pa je bil že na drugi tekmi zapored zanesljiv egzekutor.

Mariborski strateg, ki je po prevzemu ekipe slavil še drugič zapored, po tekmi ni skrival zadovoljstva:"Ni bilo lahko doseči zmage saj je bil to mali derbi, ki sta ga igrali tretja in četrta ekipa z lestvice. Nadzorovali smo potek tekme, a smo po vodstvu z 2:0 malo popustili, kar mi ni bilo všeč, saj je bilo preveč igre gor in dol. Morali bi bolje držati žogo v svoji posesti. Vseeno pa moram biti zadovoljen, saj je bila to šele druga tekma. V pravem trenutku smo povedli, v polčasu pa smo se dogovorili, da moramo čim prej zabiti drugi gol in to nam je tudi uspelo."

O favoritu prvenstva pa je dodal:"Vedno bom stal za tem, da smo to mi, a prvenstvo je še dolgo in v igri je še 27 točk. A v dveh krogih smo prepolovili točkovno prednost Olimpije in to smo potrebovali.  menim, da bo še zelo zanimivo do konca prvenstva. Čakamo na spodrsljaje obeh ekip pred nami, saj smo videli, da je Celje zelo močno in je premagalo Olimpijo."

Gorazd Elvič                                                                 foto:G.Elvič

15.06.2020 ob 00:19h