• Vijoličasti ponovno razočarali svoje navijače

• Maribor je v 8. krogu Prve lige Telemach doživel boleč poraz

NK ALUMINIJ - NK MARIBOR 3:0 (1:0)

Športni park Kidričevo. Prva liga Telemach, 8. krog, gledalcev 900. Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Pomočnika: Andraž Kovačič in Tomislav Pospeh (oba Ljubljana). Četrti sodnik: Roberto Ponis (Koper). Delegat: Danilo Kacijan (Cankova).

NK ALUMINIJ: Janžekovič, Azemović, Martić, Bolha, G. Pečnik (79` Pušaver), Krefl, Nkama, Marinšek (61` Prša), Đerlek (79` T. Pečnik), Brest (887 Bizjak), Kadrić (79` Kidrič) Trener: Oskar Drobne.

NK MARIBOR: Jug, Mutavčić, Mitrović, Voloder, Milec (46` Martinović), Maher (46` Makoumbou), Alvir, Repas (59` Kronaveter), Žugelj (69` Sellouki), Šturm, Mudrinski (70` Sirk) Trener: Simon Rožman.

Strelci: 1:0 Marinšek (14), 2:0 Krefl (86, 11m), 3:0 Kidrič (90+2)

Rumeni karton: Bolha (40), Šturm (59), Žugelj (61), Martić (80), Krefl (83)
        Kidričani so poskrbeli za veliko presenečenje, saj do te tekme v osmih krogih še sploh niso zmagali. Še več, v 630-tih minutah so uspeli zabiti le dva gola.
        Mariborčani so bili tako pred tekmo absolutni favoriti, a te vloge niso upravičili in očitno je, da bodo morali v klubu najti rešitve, saj si 15-kratni državni prvaki enostavno ne smejo dovoliti takih sramotnih porazov.
        Aluminij je v 14. minuti v vodstvo popeljal Nik Marinšek,  za prvo potrditev zmage je v 86. minuti z bele točke zabil Aljaž Krefl, v sodnikovem podaljšku pa je za 3:0 vijoličasto barko dokončno potopil še Rok Kidrič.

Gorazd Elvič                                                                     foto:G.Elvič
        12.09.2021 ob 23:02h