• Vijoličasti prigarali zmago tudi v Krškem

• Mariborčani, ki premočno vodijo na lestvici, so tesno zmagali v Krškem in se še bolj približali svojemu 15. naslovu državnih prvakov. Vijoličasti tako že 12 tekem zapored ne poznajo poraza.

KRŠKO - MARIBOR 0:1 (0:1)

Stadion Matija Gubec, Prva Liga Telekom Slovenije, 26. krog,  sodnik Nejc Kajtazović (Kranj), pomočnika sodnika Aleksander Kasapović (Ljubljana) in David Gabrovec (Markovci pri Ptuju), četrti sodnik Matej Jug (Tolmin), delegat Sandi Kranjec (Grosuplje)

KRŠKO: Frelih, Batarelo (82` Zakrajšek), Cetina, Ilić, Štefulj, Kordić (88` Vekić), Da Silva, Jandrek, Perić (75` Sokler), Vukušić, Volaš    Trener Andrej Panadić

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Viler, Dervišević, Cretu, Vrhovec, Hotić (80` Vršič), Mlakar (71` Tavares), Zahović (87` Bajde)      pomočnik trenerja Saša Gajser

Strelec: 0:1 Vrhovec (15)

Za zmago se je moral Maribor zelo potruditi , saj so bili domačini zelo žilav nasprotnik, ki je imel prav tako kar nekaj dobrih priložnosti za dosego kakšnega gola, a predvsem Vukušić je imel precej smole, njegov  odličen strel v 82.minuti, ki so ga mnogi že videli v mreži, pa je z bravurozno parado zadržal vratar Maribora Pirić.

Varovanci trenerja Panadića so se za kakšno točko srčno borili vse do zadnje minute, a Maribor je preveč izkušena in kvalitetna ekipa, ki je znala svoje minimalno vodstvo zadržati do zadnjega žvižga sodnika Kajtazovića, ki je tokrat solidno opravil svoje delo

Edini zadetek, ki je tudi odločil zmagovalca, je padel v 16.minuti, ko je Amir Dervišević iz avta vrgel  žogo globoko v kazenski prostor. Tam sta sicer Mario Cetina in Milan Ilić  visoko skočila, a žogo le podaljšala do  Luke Zahovića. Ta je sprožil s prve z volejem, a je Žiga Frelih odlično posredoval, toda žoga odbil le do Vrhovca, ki jo je nato s približno trinajstih metrov poslal v mrežo.

Mariborčane je tokrat s klopi vodil Saša Gajser, saj je Milaniča, zaradi domnevnega prevehementnega protestiranja na tekmi proti Triglavu, disciplinski sodnik Prve lige Telekom kaznoval s tekmo prepovedi vodenja svoje ekipe.

Gorazd Elvič                                                               foto.G.Elvič

10.04.2019 ob 21:31h