• Vijoličasti spet ob dve točki

• Maribor je v 21. krogu Prve Lige Telekom v Ljudskem vrtu le remiziral z Rudarjem (2:2) in še drugič v spomladanskem delu ostal brez zmage.

NK MARIBOR - RUDAR 2:2 (0:0)

Maribor, stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 21. krog, gledalcev 1200, sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana), pomočnika sodnika: Manuel Vidali (Gračišče) in Aleksander Kasapović (Ljubljana). četrti sodnik: David Gabrovec (Markovci), dodatna sodnika za goloma: Mitja Žganec (Ljubljana) in Darjan Kovačič (Grosuplje), delegat: Danilo Kacijan (Cankova)

NK MARIBORHandanović, Milec, Ivković, Rajčević, Viler, Cretu, Pihler (61` Hotić), Bajde (78` Bohar), Vršič (61` Tavares), Mešanović, Zahović            trener Darko Milanič

NK RUDAR VELENJE: Pridigar, Pušaver, Tomašević, Vasiljević, Kašnik, Bijol, Trifković (69` Bolha), Črnčič (74` Antonov), Djair (46` Radić), Tučić, Šehić   trener:Marijan Pušnik.

strelci: 0:1 Tučić (56), 1:1 Tavares (64), 2:1 Mešanović (84), 2:2 Radić (90+1)

Mariborčani so tekmo začeli zelo podjetno in so imeli, morda celo odločilno priložnost tekme, že v 2. minuti, ko se je po globinski podaji Alexandra Cretuja Luka Zahović popolnoma sam znašel pred Markom Pridigrajem, a je slednji njegov, precej nonšalantni strel, odbil. Zakaj je bila to morda odločilna priložnost? Zato, ker če bi vijoličasti povedli, bi se Velenjčani zelo težko vrnili v igro, saj je Maribor tudi po tej zapravljeni priložnosti igral dobro in kombinatorno in si pripravil še veliko priložnosti in bi ob potrebni samozavesti, ki bi jo prinesel morebitni gol Zahoviča, pomenile še kakšen gol več v velenjski mreži, tako pa so ostale neizkoriščene. Strel Cretuja z glavo je končal v prečki, Vršiča v vratnici, Mešanoviću, pa je Pridigar strel ubranil.

Nato pa je prišla 34. minuta, ko je za Rudar Tomašević dosegel gol, a so ga sodniki, zaradi domnevno nedovoljenega položaja neupravičeno (kot je pokazal počasni TV posnetek),razveljavili. Handanović je najprej odbil strel Davida Kašnika, žoga se je odbila do Tomaševića, ki jo je nato potisnil v mrežo. Od tega trenutka dalje so Velenjčani, kot, da bi spoznali, da lahko iz Maribora odnesejo kako točko, postali povsem drugačno moštvo, ki se je nekako otreslo začetne treme in prevelikega spoštovanja renomiranega nasprotnika  Polčas se je kljub temu končal brez golov.

V  drugem polčasasu je bil Maribor nato za svojo neučinkovitost najprej kaznovan v 56. minuti, ko je Rudar izpeljal protinapad, v katerem je Robert Pušaver z desne strani poslal lep predložek v pet metrski prostor, Milan Tučić pa je z glavo brez težav premagal Handanovića.

Milanič je reagiral z dvojno zamenjavo in na igrišče sta vstopila Dino Hotić in Marcos Tavares. Izkazalo se je , da je to bil zadetek v polno, saj je le tri minute po prihodu na zelenico ta dvojica bila v glavni vlogi za izenačenje. Hotić je podal iz kota, Tavares pa je z glavo mojstrsko zadel.

Vijoličasti so nato z vsemi silami krenili po vodilni zadetek in ga tudi dosegli v 84. minuti, potem, ko je Tavares žogo po podaji Cretuja v kazenski prostor, z glavo spustil do Mešanovića, ki jo je nato z borbenostjo usmeril v velenjsko mrežo.

Ko so že vsi v Ljudskem vrtu slavili tako željeno zmago, pa je Rudar v 91. minuti izenačil. Pušaver je bil tisti, ki je spet poslal uporaben predložek pred vrata Maribora, Dominik Radić pa je prehitel Rajčevića in žogo v padcu z glavo preusmeril v levi spodnji kot nemočnega Handanovića.

Rudarji so tako, zadovoljni s točko, uspešno začeli spomladanski del prvenstva, še vedno aktualni prvaki, pa bodo morali krepko strniti vrste, saj si v nadaljevanju prvenstva ne smejo več privoščiti še kakšnega spodrsljaja.

Gorazd Elvič                                                    foto:Gorazd Elvič

06.03.2018 ob 19:52h