• Vijoličasti visoko premagali Aluminij

• Maribor je v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije dodobra napolnil mrežo Aluminija in slavil s 5:2. Junak tekme je bil Jasmin Mešanovič, ki je dosegel hat-trick in je bil nerešljiva uganka za obrambo rdeče-belih iz Kidričevega.

ALUMINIJ - MARIBOR 2:5 (0:1)

Športni park Kidričevo. Prva Liga Telekom Slovenije, 3. krog, gledalcev 1500, glavni sodnik Rade Obrenović (Ljubljana), pomočnika sodnika Goran Mikača (Višnja Gora) in Davor Brezar (Kranj), četrti sodnik Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah), delegat: Vinko Pokovec (Ljubljana).

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšić, Kontek, Grgić, Gliha, Vrbanec, Marinšek (60` Leko), Petrovič, Tahiraj (64` Martinović), Mensah, Kidrič. Trener: Oliver Bogatinov.

NK MARIBOR: Handanović, Klinar (74` Vršič), Ivković, Uskoković, Viler, Vrhovec (69` Cretu), Dervišević (65` Pihler), Kramarič, Hotić, Mlakar, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Mešanović (31), 0:2 Mešanović (52), 0:3 Dervišević (62, 11m), 1:3 Vrbanec (77, 11m), 1:4 Mešanović (84), 1:5 Mlakar (90), 2:5 Petrovič (90+3)

Rumeni karton: Mensah (31), Mešanović (43)

Rdeči karton: Grgić (61)

Trener Milanič se je glede na to, da Mariborčane že v četrtek čaka pomembno evropsko gostovanje v Glasgowu, odločil za zanimivo postavo, saj je odpočil nekatere nosilce igre, že od prve minute pa je na desnem boku poslal v ogenj novinca Denisa Klinarja, verjetno tudi za to, da bi se slednji čim prej vključil v moštvo in morda pomagal že na tekmi proti Rangersom, saj vemo kakšne težave imajo vijoličasti, po poškodbi Milca, na desnem boku.

Slednji se je zelo potrudil in se z dobro igro, na najlepši način možni način, ponudil kot dobra rešitev za nadaljevanje bojev v Evropi in prvenstvu. Maribor je s pomočjo ene izmed njegovih odličnih podaj tudi povedel v 31.minuti, ko je z Mešenovič z glavo, prvić na tekmi premagal sicer odličnega Janžekoviča, ki je bil, kljub prejetim petim zadetkom, ob Mensahu najboljši mož Aluminija.

Tudi za vodstvo 2:0 je poskrbela naveza Klinar -Mešanović, ko je slednji lepo zadel z levico.

Marribor je v tem obdobju igral res odlično, saj je malo pred tem prečko stresel tudi Dervišević, po dobri uri igre pa je Maribor povišal že na 3:0. Mešanovića je v kazenskem prostoru podrl Damir Grgić, ki je pri tem dobil tudi rdeči karton, z bele točke pa je zanesljivo zadel Amir Dervišević. Aluminij je v 76. minuti  nato znižal vodstvo vijoličastih, saj je, po še eni dosojeni enajstmetrovki, tokrat v korist domačih, zadel Matic Vrbanec. To je bil sploh prvi gol v mreži Maribora v letošnji sezoni.

V 84. minuti je Mešanović, po odlični podaji Dareta Vršiča z leve strani,  z glavo zadel še tretjič, ob koncu tekme, pa se je svojega prvega gola v letošnji sezoni veselil  tudi Jan Mlakar, ki je pred tem zapravil kar nekaj priložnosti, ob zadetku pa si je, sicer s kletvico. kar vidno oddahnil in trener Milanić lahko sedaj samo upa, da se bo velikemu upu mariborske ekipe sedaj strelsko odprlo. Končni rezultat tekme, je že globoko v sodnikovem podaljšku, s strelom v padcu, postavil mladi up Aluminija Dejan Petrovič, ki je presenetil mariborskega vratarja Handanovića.

Gorazd Elvič                                                              foto:G.Elvič

05.08.2018 ob 20:35h