• Zahović poskrbel za kanček upanja

• Nogometaši Maribora  so v Ljudskem vrtu razveselili svoje navijače, saj so v štajerskem derbiju s 3:2 premagal Celje. Junak tekme je bil Luka Zahović, ki je dosegel hat-trick, s katerim je zapečatil usodo Celjanov in poskrbel, da lahko vijoličasti, vsaj še nekoliko, upajo v srečni konec prvenstva.

NK MARIBOR - NK CELJE 3:2 (1:1)

Stadion Ljudski vrt, Prva Liga Telekom Slovenije, 26. krog, gledalcev 3500,  sodnik Dejan Balažič (Ljubljana), pomočnika sodnika Jure Praprotnik (Ljubljana) in Manuel Vidali (Gračišče), četrti sodnik Roberto Ponis (Koper), delegat Iztok Gustinčič (Portorož).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Šuler, Viler, Cretu, Pihler, Kramarič, Hotić (90` Ahmedi), Zahović (81` Mlakar), Tavares (77` Mešanović)            trener Darko Milanič

NK CELJE: Jurhar, Brecl, Stojinović, Džinić, Vidmajer (72` Andrejašič), Pišek, Cvek (88` Predragović), Kerin (46` Pungaršek), Pečnik, Požeg Vancaš, Lupeta  trener Dušan Kosič

strelci: 1:0 Zahović (16), 1:1 Požeg Vancaš (25), 2:1 Zahović (49), 3:1 Zahović (69), 3:2 Lupeta (88)

Maribor je v tekmo krenil odločno in napadalno in plod tega je bilo zasluženo vodstvo v 16.minuti. Dino Hotić je poslal točno odmerjeno podajo  v gostujoči kazenski prostor, tam je žogo spretno sprejel Luka Zahović, se lepo ogradil in prelisičil enega izmed gostujočih branilcev, nato pa mojstrsko preigral še vratarja Metoda Jurharja ter zadel za 1:0.

Celjani so nato strnili vrste, Maribor pa je začel igrati na posest žoge, kar pa se varovancem trenerja Milaniča ni obrestovalo, saj so Celjani že po desetih minutah izenačili. Po izredno lepi akciji je Rudi Požeg Vancaš najprej filigransko izmenjal dvojno podajo z Juciejem Lupeto, nato pa, s strelom s približno 15 metrov, premagal Jasmina Handanovića.

Že v 30.minuti bi Mariborčani lahko znova povedli. Spet je bil na delu Zahović, ki se je po prodoru znašel sam pred Jurharjem, a ko je slednjega s prefinjenim spodkopavanjem žoge že premagal, mu je veselje preprečila vratnica. Odbito žogo je prestregel Martin Kramarič, a je le nastreljal gostujočega branilca Dušana Stojinovića, ki se mu je požrtvovalno vrgel pod noge.

Že 4 minute po začetku drugega polčasa pa je bil Ljudski vrt ponovno na nogah. Akcijo je začel Hotić, ki je poslal uporaben predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Aleks Pihler. Po njegovem strelu so mnogi videli žogo že v mreži, a se je s panterskim skokom izkazal vratar Celja, vendar je žogo uspel odbiti le do Zahovića, ki je nato brez težav dosegel še svoj drugi gol na tekmi.

Celjani so sicer po vnovičnem zaostanku poskusili zaigrati bolj napadalno, a vijoličasti so kmalu spet prevzeli vajeti igre v svoje roke in sledilo je povišanje vodstva na 3:1.

Pihler je s podajo mimo neizkušenega, mladega branilca Celja Stojinovića, v ogenj poslal razpoloženega Zahovića, ki je bil v sprintu po levi istrani hitrejši in ko se je znašel iz oči v oči z Jurharjem, mu je žogo med nogama porinil v mrežo.

Maribor bi lahko v 84.minuti še povišal prednost, a je bil Jasmin Mešanović  nenatančen.

Ko je že izgledalo, da bodo Mariborčani tekmo mirno pripeljali do končne zmage, je Celjanom nepričakovano še enkrat uspelo vznemiriti Ljudski vrt. Hitri in robustni Jucie Lupeta je namreč v 89.minuti z natančnim diagonalnim strelom z leve strani premagal Handanovića in zmanjšal zaostanek na 2:3, a to je bilo vseeno premalo, saj so vijoličasti na koncu  zaluženo le prišli do tako željene zmage, ki jim bo velika vzpodbuda za nadaljevanje prvenstva.

Gorazd Elvič                                                         foto:G.Elvič

07.04.2018 ob 23:59h