• Zaslužena zmaga in napredovanje Maribora

• Po napeti, kvalitetni nogometni predstavi, ki je ponudila tudi dramatični zaključek, so se vijoličasti, z goloma Zahovića in Tavaresa, zasluženo uvrstili v 3. krog Lige Evropa

MARIBOR - CHIKHURA 2:0 (0:0)

Stadion Ljudski vrt. UEFA Europa League, 2. krog kvalifikacij povratna tekma,  gledalcev 7166, glavni sodnik Halil Umut Meler, pomočnika sodnika Mustafa Emre Eyisoy in Cevdet Komurcuoglu, četrti sodnik Arda Kardesler (vsi Turčija), kontrolor sojenja Frank De Bleeckere (Belgija), delegat Miroslaw Ryszka (Poljska)

NK MARIBOR: Handanović, Pihler, Šuler, Ivković, Viler, Vrhovec, Dervišević, Bajde (75` Mešanović), Hotić (89` Vršič), Tavares, Zahović (86` Cretu)        trener Darko Milanič

FC CHIKHURA: Hamzić, Chiteishvili, Mirtskhulava, Maisashvili, Chikvaidze (81` Chikladze), Kakubava (86` Bukhaidze), Sardalishvili, Bugridze, Markozashvili, Kakhabrishvili (67` Megrelishvili), Gabedava                                          trener Samson Pruidze

Strelca: 1:0 Zahović (70), 2:0 Tavares (90+5)

Rumeni kartoni: Vrhovec (9), Markozashvili (56), Maisashvili (81)

V prvem polčasu je bil Maribor neučinkovit in ni uspel realizirati terenske premoči, čeprav si je priigral kar nekaj obetavnih priložnosti. Že v 10. minuti je Zahović z desne strani, podal v sredino, kjer je pred golom nato dobro preigraval Tavares, vendar na koncu z levico ni dobro zadel žoge. V 17. minuti je vratar Dino Hamzić naredil eno redkih napak, ko je poletel v prazno, Šuler pa je po povratni podaji Tavaresa žogo poslal čez gol.

Nato je sledilo proti gostujočim vratom tudi več strelov od daleč. V 26. minuti je svojo levico najprej preiskusil Hotić, nato pa sta dobro sprožila še Bajde in Dervišević, Hamzić pa se je obakrat izkazal z atraktivnima paradama.

V  drugem polčasu so vijoličasti po 10-tih minutah igre sicer spravili žogo v gruzijski gol, toda turški sodnik Halil Umut Meler je zadetek teatralno in kot je nato pokazal TV posnetek, žal, neupravičeno  razveljavil.  Iz kota je streljal Dervišević, z glavo je dobro meril Ivkovič, o prekršku Tavaresa nad Hamzićem pa ni bilo govora, saj se je slednji sam spotaknil. Škoda, da v Ligi Evropa VAR še ni v uporabi!

Kar do 70, minute je nato še trajalo, da so žilavi in dobro organizirani Gruzijci končno le pobrali žogo iz mreže, ki jo je odlično branil gostujoči bosanski vratar Hamzić. Po fenomenalni podaji Tavaresa v prostor, je spretno zadel  Luka Zahović.

A Gruzijci se tudi po prejetem golu niso predali, še več, z nevarnimi napadi so še kako zagrozili z izenačenjem, tako, da je kar dvakrat na tribunah navijačem zastal dih, saj so Mariborčani imeli kar nekaj sreče, da se mreža Handanovića ni zatresla. Končnica res ni bila za navijače s slabim srcem, nogomet pa je še enkrat več ponudil vso svojo atraktivnost in dramatičnost.

V sodnikovem dodatku je nato neuničljivi Marcos Tavares  le odpravil vse dvome o zmagovalcu, saj je, po odličnem preigravanju Mešanovića in njegovi nesebični podaji, zadel za končnih 2:0.

V 3. krogu kvalifikacij za Ligo Evropa vijoličaste sedaj čaka še atraktivnejši tekmec, škotski Glasgow Rangers, ki je pred leti, ob prvi uvrstitvi Maribora v skupinski del Lige Evropa, enkrat že moral podpisati predajo.

Gorazd Elvič                                                              foto:G.Elvič

02.08.2018 ob 23:59h