• Zlata zmaga za evropsko jesen

• Vijoličasti so si danes na Islandiji že šestič v klubski zgodovini  priigrali evropsko jesen, potem ko so tudi na povratni tekmi z 1:0 ugnali Hafnarfjördur.

FH HAFNARFJÖRDUR - NK MARIBOR 0:1 (0:0)

Hafnarfjördur, stadion Kaplakriki, 3. krog kvalifikacij za UEFA Champions League, povratna tekma, gledalcev 2500,  sodnik Peter Kralovič (Slovaška)

FH HAFNARFJÖRDUR: Nielsen, P. Vidarsson, Olafsson (89` Gudmundsson), Doumbia, Bodvarsson, D. Vidarsson, Palsson, Valdimarsson (73` Crawford), Lennon, Finnbogason, Gudnason          trener: Heimir Gudjonsson.

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Kabha, Vrhovec (90+3` Pihler), Bohar (78` Bajde), Ahmedi (83` Hotić), Tavares, Zahović                 trener:Darko Milanič.

Strelec: 0:1 Tavares (90+2)

Tudi na gostujoči tekmi, je tako , kot že v Ljudskem vrtu, odločilni gol za zmago zabil neprekosljivi kapetan in ikona mariborskega nogometa Marcos Tavares, ki je v 92. minuti mrežo Nielsena zatresel v protinapadu, po lepi podaji Luke Zahovića v prazen prostor.

Sama tekma ni postregla z atraktivnim nogometom, saj so vijoličasti igrali taktično na rezultat in delno prepustili inicijativo nasprotniku, ki pa je bil v svojih poskusih popolnoma nenevaren. Mnogo lepše priložnosti so imeli Mariborčani, saj bi lahko Tavares že v 15.minuti zapečatil usodo Islandcev, ko je z glavo žal sprožil točno v domačega vratarja, v 81.minuti pa je Islandce rešila vratnica. Ob udarcu Bajdeta je blokiral Doumbia, žoga se je pri tem odbila do Zahovića, ki jo je zvito uspel z glavo usmeriti mimo vratarja, toda zadel je vratnico.

Mariborski nogometni junaki so tako ob koncu tekme zasluženo slavili zlata vredno zmago, s katero so si že zagotovil skupinski del Evropske lige, kjer so že igrali trikrat, v sezoni 2013/14 pa v tem tekmovanju tudi prezimili ter še vsaj šest evropskih tekem. Toda slovenski državni prvaki imajo še veliko priložnost stopiti tudi skozi vrata nogometnega raja lige prvakov, a za ta korak bo potrebno premagati nasprotnika, ki ga bodo dobili na žrebu, ki bo v petek ob 12h v Nyonu. Prve tekme 4. predkroga bodo 15. in 16. avgusta, povratne pa 22. in 23.avgusta 2017.